Hocasına sahip çıktı

Fenerbahçeli Kuyt, ''Her şeyden önemlisi hepimizin hocamıza ihtiyacı var. Bizimle birlikte olduğu için çok mutluyuz'' dedi.

Hocasına sahip çıktı
ANTALYA 

Fenerbahçeli futbolcu Dirk Kuyt, ''Her şeyden önemlisi hepimizin hocamıza ihtiyacı var. O yüzden hala bizimle birlikte olduğu için çok mutluyuz'' dedi.

Kuyt üzenlediği basın toplantısında, ''Sezonun ikinci yarısını heyecanla bekliyoruz. Özellikle Avrupa'da iyi işler yaptık. Türkiye Kupası'nda da aynı şekilde iyiydik. Ancak ligde daha yapacak çok şeyimiz var. Ama ben, diğer oyuncular, hocamız, teknik heyet ve bu ekipte olan herkes, daha iyisini yapabileceğinden emin ve bu yönde çalışıyoruz'' diye konuştu.

Takımın tüm planının ligde lider olmak üzerine kurulduğunu vurgulayan Kuyt, ''Ligde çok iyi bir yerde olmalıydık. Karabükspor maçından sonra çok duygusal bir ortam vardı. Şu ana kadar bu konu hakkında çok şey söylendi. Her şeyden önemlisi hepimizin hocamıza ihtiyacı var. O yüzden hala bizimle birlikte olduğu için çok mutluyuz. Kulüp ve bu takım için hocamız çok önemli birisi. Kişisel olarak Aykut hoca benim için çok önemli birisi. Çünkü benim için Amsterdam'a gelenlerden birisiydi. Transfer döneminde benim Fenerbahçe'ye gelmemi bizzat kendisi istedi'' ifadesini kullandı.

Zor dönemde yaşanan olayların kendilerini daha da güçlendirdiğine işaret eden Kuyt, yaşanan olayların Aykut hocanın suçu olmadığını, oyuncuların daha fazla sorumluluk alması gerektiğini belirtti.

Ligde yaptıkları hatalardan ders çıkarmak için kamp döneminde zamanlarının bulunduğuna dikkati çeken Kuyt, şöyle devam etti:
''Kişisel ve takım olarak inanıyoruz ki 6 puan geride bile olsak bu şampiyonluğu kazanmak için çok büyük şansımız var. Yaptığımız hataları ve bunlardan ders almamız gerektiğini çok iyi biliyoruz. Kaybettiğimiz puanları kendi hatalarımızdan kaybettik. Takımımızın kalitesi çok yüksek. Ancak bunlar geride kaldı. Şimdi önümüze bakıyoruz. Burada yaptığımız gibi iyi çalışırsak ve iyi konsantre olursak başarı da şampiyonlukta gelecektir.'' 

-''Birbirimize karşı dürüst olmamız gerekiyor''-

''Galatasaray maçında Meireles'e verilen kırmızı kart ve sonrasındaki olayları nasıl değerlendiriyor? Kendisi Meireles'in yerinde olsa nasıl tepki verirdi?'' sorusunu da yanıtlayan Kuyt, futbolun çok duygusal bir oyun olduğunu, oyuncular ve hakem için de zor bir spor olduğunu ifade etti.
Kuyt, şunları kaydetti:
''Önemli olan birbirimize saygılı ve dürüst olmamız. Ben Meireles ile Galatasaray maçının ardından konuştum. Bana, 'Ben yaptığım hatalardan dolayı cezalandırılmaya hazırım. Yapmadığım şeylerde dolayı cezalandırılmak istemiyorum'' dedi. Birbirimize karşı dürüst olmamız gerekiyor. Caner için de aynı şey geçerliydi. Hakem hata yapabilir. Ben de her maçta hata yapıyorum. Ama bazen maçlardan sonra 'Özür dilerim hata yaptım. Umarım bunu bir daha tekrarlamam'' demek gerekiyor. Kadıköy'deki son maçtan sonra hakeme son derece saygım var. Çünkü ben bir hata yaptım. Hakem saygılı bir şekilde bana yaklaştı ve 'Bu bana karşı adil değil. Bunu bana yapma' dedi. Ben de ona, 'Sen haklısın, özür dilerim' karşılığı verdim. Bence bu durum Türk futbolu için çok önemli bir durum. Çünkü günü sonunda hepimiz birlikte yaşıyoruz ve hepimiz aynı şeyin peşinden koşuyoruz.''

YORUM EKLE