Hedefimiz Akdeniz Oyunları

Judo Federasyonu Başkanı Uysal, Türkiye Judo Şampiyonası'nda, Milli Takımı'nın çekirdek kadrosunu da belirleyeceklerini söyledi.

 Hedefimiz Akdeniz Oyunları
ANKARA - Yahya Oğuz

Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, 2-4 Kasım'da Ankara Atatürk Spor Salonu'nda yapılacak olan Türkiye Judo Şampiyonası'nda, Judo Milli Takımı'nın çekirdek kadrosunu da belirleyeceklerini söyledi.

Uysal AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonaya büyük önem verdiklerini belirterek,  kıyasıya bir mücadelenin olacağını, sıkletlerinde başarılı olan sporcuların milli takıma davet edileceğini belirtti.

Uysal, ''Judo Milli Takımı'nın yeni kadrosu bu şampiyonada belli olacak. Bizim için önümüzdeki dört yıl çok önemli. Bu süreyi çok iyi değerlendirip kalıcı bir milli takım oluşturmak istiyoruz.
Bunun için de günlük başarılar yerine uzun vadeli düşünüyoruz. Şampiyonaya en az kahverengi kuşak sahibi olan sporcular katılabilecek. Ayrıca, şampiyona öncesinde Judo Federasyonu'nun 50. yılı etkinlikleri çerçevesinde, emeği geçenlere çeşitli hediyeler vereceğiz'' ifadesini kullandı.
''Bu şampiyonanın yakın hedefi Akdeniz Oyunları'nda yarışacak sporcuların seçilmesi  olacak'' diyen Uysal, şunları kaydetti:

''Ülkemizde yapılacak olan bu oyunlara büyük önem veriyoruz. Oyunlara Avrupa'da söz sahibi ülkelerin sporcuları katılacak. Burada kısa vadede milli takımızın performansını gözlemleyeceğiz. Uzun vadeli asıl hedefimiz ise 2016 Rio Olimpiyatları. Bütün plan ve stratejilerimizi bu olimpiyatlara yönelik yapıyoruz ve olimpiyatlarda başarılı olmak istiyoruz. Onun için de önümüzdeki süreci çok iyi değerlendirmek istiyoruz.''

YORUM EKLE