Grand Prix'de bronz madalya
Judo Grand Prix yarışlarının ilk gününde bayanlar 48 kiloda Sümeyye Akkuş, bronz madalya kazandı.
Spor
30.03.2013, 21:13
SAMSUN
Samsun Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu'nda, 40 ülkeden 203'ü erkek 320 sporcunun katılımıyla başlayan Judo Grand Prix Samsun 2013 müsabakalarında ilk gün sonunda erkeklerde 60, 66, 73 kiloda, bayanlarda ise 48, 52, 57, 63 kiloda sporcular final mücadelesi yaptı.
Türk sporculardan bayanlar 48 kiloda Sümeyye Akkuş, üçüncülük elde ederek bronz madalya kazandı.
Bugünkü müsabakalarda alınan sonuçlar şöyle:
Erkekler 60 kilo:
1- Amartuvshin Dashdavaa (Moğolistan)
2- Yeldos Smetov (Kazakistan)
3- Robert Mshvidobadze (Rusya)
3– Vugar Shirinli (Azerbaycan)
Erkekler 66 kilo:
1- Georgii Zantaraia (Ukrayna)
2- Golan Pollack (İsrail)
3- Kamal Khan Magomedov (Rusya)
3– Dimitri Dragin (Fransa)
Erkekler 73 kilo:
1- Musa Mogushkov (Rusya)
2- Nyam Ochir Sainjargal (Moğolistan)
3- Zebeda Rekhviashvili (Gürcistan)
3– Ugo Legrand (Fransa)
Bayanlar 48 kilo:
1- Charline Van Snick (Belçika)
2- Kay Kraus (Almanya)
3- Sümeyye Akkuş (Türkiye)
3– Alesya Kuznetsova (Rusya)
Bayanlar 52 kilo:
1- Majlinda Kelmendi (Kosova)
2- Mareen Kraeh (Almanya)
3- Tsolmon Adiyasambuu (Moğolistan)
3– Natalia Kuziutina (Rusya)
Bayanlar 57 kilo:
1- Sabrina Filzmoser (Avusturya)
2- Johanna Mueller (Almanya)
3- Tina Zeltner (Avusturya)
3– İrina Zabludina (Rusya)
Bayanlar 63 kilo:
1- Gevrise Emane (Fransa)
2- Yarden Gerbi (İsrail)
3- Alice Schlesinger (İsrail)
3– Kathrin Unterwurzacher (Avusturya)
Müsabakalar, yarın yapılacak eleme ve final müsabakalarıyla sona erecek.
Samsun Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu'nda, 40 ülkeden 203'ü erkek 320 sporcunun katılımıyla başlayan Judo Grand Prix Samsun 2013 müsabakalarında ilk gün sonunda erkeklerde 60, 66, 73 kiloda, bayanlarda ise 48, 52, 57, 63 kiloda sporcular final mücadelesi yaptı.
Türk sporculardan bayanlar 48 kiloda Sümeyye Akkuş, üçüncülük elde ederek bronz madalya kazandı.
Bugünkü müsabakalarda alınan sonuçlar şöyle:
Erkekler 60 kilo:
1- Amartuvshin Dashdavaa (Moğolistan)
2- Yeldos Smetov (Kazakistan)
3- Robert Mshvidobadze (Rusya)
3– Vugar Shirinli (Azerbaycan)
Erkekler 66 kilo:
1- Georgii Zantaraia (Ukrayna)
2- Golan Pollack (İsrail)
3- Kamal Khan Magomedov (Rusya)
3– Dimitri Dragin (Fransa)
Erkekler 73 kilo:
1- Musa Mogushkov (Rusya)
2- Nyam Ochir Sainjargal (Moğolistan)
3- Zebeda Rekhviashvili (Gürcistan)
3– Ugo Legrand (Fransa)
Bayanlar 48 kilo:
1- Charline Van Snick (Belçika)
2- Kay Kraus (Almanya)
3- Sümeyye Akkuş (Türkiye)
3– Alesya Kuznetsova (Rusya)
Bayanlar 52 kilo:
1- Majlinda Kelmendi (Kosova)
2- Mareen Kraeh (Almanya)
3- Tsolmon Adiyasambuu (Moğolistan)
3– Natalia Kuziutina (Rusya)
Bayanlar 57 kilo:
1- Sabrina Filzmoser (Avusturya)
2- Johanna Mueller (Almanya)
3- Tina Zeltner (Avusturya)
3– İrina Zabludina (Rusya)
Bayanlar 63 kilo:
1- Gevrise Emane (Fransa)
2- Yarden Gerbi (İsrail)
3- Alice Schlesinger (İsrail)
3– Kathrin Unterwurzacher (Avusturya)
Müsabakalar, yarın yapılacak eleme ve final müsabakalarıyla sona erecek.
15
açık
En Çok Sevdiğiniz Renk Hangisi?
Namaz Vakti
28 Mart 2024
İmsak | 05:20 | ||
Güneş | 06:47 | ||
Öğle | 13:14 | ||
İkindi | 16:45 | ||
Akşam | 19:31 | ||
Yatsı | 20:52 |
Takımlar | O | P |
---|---|---|
1. Galatasaray | 30 | 81 |
2. Fenerbahçe | 30 | 79 |
3. Trabzonspor | 30 | 49 |
4. Beşiktaş | 30 | 46 |
5. Kasımpasa | 30 | 43 |
6. Başakşehir | 30 | 42 |
7. Rizespor | 30 | 42 |
8. Antalyaspor | 30 | 41 |
9. A.Demirspor | 30 | 39 |
10. Alanyaspor | 30 | 39 |
11. Sivasspor | 30 | 38 |
12. Samsunspor | 30 | 36 |
13. Kayserispor | 30 | 36 |
14. Ankaragücü | 30 | 33 |
15. Hatayspor | 30 | 33 |
16. Konyaspor | 30 | 33 |
17. Gaziantep FK | 30 | 31 |
18. Karagümrük | 30 | 30 |
19. Pendikspor | 30 | 29 |
20. İstanbulspor | 30 | 13 |
Takımlar | O | P |
---|---|---|
1. Eyüpspor | 27 | 64 |
2. Göztepe | 27 | 56 |
3. Sakaryaspor | 27 | 47 |
4. Ahlatçı Çorum FK | 27 | 45 |
5. Kocaelispor | 27 | 45 |
6. Bodrumspor | 27 | 44 |
7. Boluspor | 27 | 43 |
8. Bandırmaspor | 27 | 41 |
9. Gençlerbirliği | 27 | 40 |
10. Erzurumspor | 27 | 37 |
11. Ümraniye | 27 | 33 |
12. Keçiörengücü | 27 | 32 |
13. Manisa FK | 27 | 31 |
14. Şanlıurfaspor | 27 | 27 |
15. Tuzlaspor | 27 | 27 |
16. Adanaspor | 27 | 27 |
17. Altay | 27 | 15 |
18. Giresunspor | 27 | 7 |
Takımlar | O | P |
---|---|---|
1. Arsenal | 28 | 64 |
2. Liverpool | 28 | 64 |
3. M.City | 28 | 63 |
4. Aston Villa | 29 | 56 |
5. Tottenham | 28 | 53 |
6. M. United | 28 | 47 |
7. West Ham United | 29 | 44 |
8. Brighton | 28 | 42 |
9. Wolves | 28 | 41 |
10. Newcastle | 28 | 40 |
11. Chelsea | 27 | 39 |
12. Fulham | 29 | 38 |
13. Bournemouth | 28 | 35 |
14. Crystal Palace | 28 | 29 |
15. Brentford | 29 | 26 |
16. Everton | 28 | 25 |
17. Luton Town | 29 | 22 |
18. Nottingham Forest | 29 | 21 |
19. Burnley | 29 | 17 |
20. Sheffield United | 28 | 14 |
Takımlar | O | P |
---|---|---|
1. Real Madrid | 29 | 72 |
2. Barcelona | 29 | 64 |
3. Girona | 29 | 62 |
4. Athletic Bilbao | 29 | 56 |
5. Atletico Madrid | 29 | 55 |
6. Real Sociedad | 29 | 46 |
7. Real Betis | 29 | 42 |
8. Valencia | 28 | 40 |
9. Villarreal | 29 | 38 |
10. Getafe | 29 | 38 |
11. Las Palmas | 29 | 37 |
12. Osasuna | 29 | 36 |
13. Deportivo Alaves | 29 | 32 |
14. Mallorca | 29 | 30 |
15. Rayo Vallecano | 29 | 29 |
16. Sevilla | 29 | 28 |
17. Celta Vigo | 29 | 27 |
18. Cadiz | 29 | 22 |
19. Granada | 28 | 14 |
20. Almeria | 29 | 13 |