Galatasaray Tuchel'a gitti

Galatasaray Başkanı'nın “Antrenör adayları ile yüz yüze görüş” talimatı verdiği Futbol Takımı İdari Koordinatörü Keser, daha önceden kendilerine olumlu yanıt veren başarılı hocaya, kulübün mali durumu, kadro yapısı, oyuncu kadrosu, hedefleri ve transfer şartlarını anlatacak.

Galatasaray Tuchel'a gitti

Teknik direktör arayışlarına devam eden Galatasaray’da adaylar birer birer elenirken üç kişilik listenin ilk sırasına Thomas Tuchel yerleşti.

Yeni sezonu açmasına 17 gün kaldığı için Galatasaray Yönetimi, yeni teknik adamın takımı, oyuncu kadrosunu tanıyıp, rapor hazırlaması gerekliliğini de göze alarak elini çabuk tutuyor.

Sarı kırmızılıların başkanı Ünal Aysal’ın “Antrenör adayları ile yüz yüze görüş” talimatı verdiği Erdal Keser, başarılı hoca için Almanya’nın yolunu tuttu.

iLK GÖRÜŞMEDE ONAY VERMiŞTi

8 TEMMUZ’da yeni sezonu istanbul’da açacak olan Galatasaray’da İdari Koordinatör Erdal Keser, Tuchel’le görüşmesinde Galatasaray’ın mali durumu, kadro yapısı, oyuncu kadrosu, hedefleri ile beraber transfer şartlarını konuşacak. Hatırlanacağı gibi Alman hoca ilk temasta sarı kırmızılılara olumlu yanıt vermişti.

Galatasaray’ın Thomas Tuchel ile anlaşması halinde 40 yaşındaki hocaya verilecek olan garanti ücretin Roberto Mancini’nin yarısı olacağı belirtildi. Anlaşılması halinde Tuchel’in 1 milyon 750 bin Euro civarında garanti para alacağı kaydedildi.

HITZFELD VE LÖW KUPAYA BAĞLI

G.SARAY’ın adaylarından biri olan Hitzfeld’le, İsviçre’nin grup aşamasında Dünya Kupası’na veda etmesi halinde Erdal Keser bir görüşme yapacak. Almanya gruptan çıkarsa Löw otomatik olarak gündemden düşecek.
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2014, 13:42

YORUM EKLE