Galatasaray' da teknik adam sesleri

Trabzonspor malubiyeti sonrası Prandelli' nin koltuğunun sallanması yerli teknik adam arayışı içine giren aslan' ın ilk adayı mustafa denizli oldu

Galatasaray' da teknik adam sesleri
ADAYLARDA SON DURUM

Mustafa Denizli

Camiayı ve takımı çok iyi tanıyan isimlerden biri olan Mustafa Denizli, her ne kadar, “Sezon sonuna kadar Lig TV’de yorumculuk yapacağım” dese de,yönetimin ağır toplarının onu  ikna edebileceği konuşuluyor. Tecrübesiyle takımı kısa sürede toparlayacak bir isim olan Denizli’nin, ‘Hocamız ol’ baskısına kayıtsız kalamayacağı düşünülüyor.

Hikmet Karaman

Son dönemde Galatasaray’la adı sık sık anılan Hikmet Karaman, Süper Lig’i ve Sarı-Kırmızılılar’ı en iyi bilen teknik direktörlerin başında geliyor. Anadolu takımlarından gelen teklifleri, yüksek ücretlere rağmen kabul etmeyen Karaman’ın, Aslan’a her zaman sıcak baktığı biliniyor. Teklif gelirse, kabul etme olasılığı çok yüksek.

Sarı-Kırmızılılar'da eğer İtalyan hoca gidecekse, yerine bir vizyon getirmek gerek. Bunun için şartlar itibariyle en uygun aday Mustafa Denizli gibi gözüküyor. Hikmet Karaman için ise yardımcı bir destek gerek.
Galatasaray’ın sorunu teknik direktörden ziyade yönetimsel...

Prandelli, Ünal Aysal bakış açısının bir yansımasıydı. Yıldızları sadece çalıştıracak bir hoca. Ekstra vizyon yok...

Türk ekipleri bunu arar. Çünkü bizde futbola yön veren bir üst akıl yoktur. Aysal çıkmaza girince yerine bir yönetim gelmedi.

Yarsuvat ekibi bir ara dönem grubu. Dolayısıyla Prandelli ile Galatasaray futbol açısından hedefsiz ve vizyonsuz kaldı. Albayrak iyi bir ikinci, hatta üçüncü adamdır ama, tek başına bir futbol kulübünün vizyon koyucusu olamaz.

Şimdi eğer Prandelli gidecekse yerine bir vizyon getirmek gerekir. Yani gelecek teknik direktörün Albayrak’ın hiyerarşik olarak altında değil, üstünde çalışacak bir isim...

Mutlak transfer ister

An itibarıyla bu vizyonu ortaya koyabilecek çok fazla isim yok. En uygun aday da hiç kuşkusuz Mustafa Denizli. Terim dışında, tesislerin anahtarlarını alıp hemen delegasyona başlayacak yegane beyin. Başka şartlarda tam bir organizasyon kurulmuş olsa başka birçok isim akla gelebilirdi. Hikmet Karaman gibi. Ancak bugün bu görevi alması şansı değil, şanssızlığı olurdu. Çünkü bu karmaşayı tek başına yönetmek neredeyse imkansız. Peki Denizli bu görevi kabul eder mi? İlk olarak transfer ister. Özellikle orta sahaya top taşıyabilecek iki yönlü bir oyuncu.. Ve Eboue’nin affı da söz konusu olmalı.

Almak değil, satmak

Ancak zaten problem de bu. An itibarıyla ne kadar reddederlerse etsinler yapmak istedikleri almak değil satmak. Yoksa bu Sneijder oyunu niye oynansın? Neden daha kontratın yarısı dolmuşken menaceri hergün ‘yenileme’ diye tutturuyor. Neden Trabzon maçında oynatılmıyor? Neden ‘takım yürüyor’ diye röportaj veriyor? Sorun bu... Denizli ekonomik olarak küçülen bir büyükle çalışmaz. Diğerleri de bu karmaşayı yönetemez. Kendilerine yazık ederler...


Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 14:03

YORUM EKLE