Galatasaray' da Hamza Hamzaoğlu imzalıyor

Galatasaray'ın Prandelli'den boşalan teknik direktörlük koltuğuna geçen Hamza Hamzaoğlu resmi imzayı atıyor.

Galatasaray' da Hamza Hamzaoğlu imzalıyor
Galatasaray'ın İtalyan teknik direktör Cesare Prandelli'den boşalan teknik direktörlük koltuğuna geçen Hamza Hamzaoğlu, resmi imzayı attı. 

Resmen Galatasaray'ın teknik direktörü olan Hamzaoğlu, kağıdı Abdurrahim Albayrak'ın kalemiyle imzaladı. 

44 yaşındaki teknik adam, imzanın ardından kalemi hatıra olarak aldı. 

HAMZAOĞLU’nun yardımcıları: Fuat Buruk, Metin Mert, Yıldırım Uran ve Serkan Selman olacak. Taffarel de görevine devam edecek.

İşte Hamza Hamzoğlu'nun ilk sözleri:

'Tekrar burada olmaktan mutluyum'

"Tekrar Galatasaray'da olmaktan çok çok mutlu ve gururluyum. Bize bu görevi layık gören yönetime ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Bundan sonra bize düşen tek şey mahcup olmamak. Size güzel şeyler söylemek isterim.

Şampiyon olacağız, kupaları alacağız diye ama bunlar zaman alan şeyler. Başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız. Sahada futbol adına doğruları ortaya koyabilecek bir Galatasaray yaratmaya çalışacağız.

Camianın beklentilerinin farkındayız. Üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz. Hedeflerimize teker teker ulaşmayı amaçlıyoruz. Biliyorsunuz Milli Takım'da görevdeydim. Yıldırım Demirören başkanımıza ve Fatih Terim hocama ayrıca çok çok teşekkür etmek istiyorum. Hiçbir şekilde önümde durmadılar. Hepimize hayırlı olsun."

'Sneijder ile ilgili sözlerimde ileri gitmiş olabilirim'

"Öncelikle bir kez daha çok sevgili babamın ruhu şad olsun. Aramızdan ayrıldığı gün bize böyle bir miras bıraktı. Sneijder konusuna gelince o söylediklerim Sneijder'le ilgili değil, Sneijder'in düşünce tarzıyla ilgili.

Kendi ülkeni övmek için bir başka ülkenin evlatlarını yermeye gerek yok. Mesleğini saygıyla yapan her oyuncu kıymetlidir. Sneijder de benim için öyle bir oyuncudur. Bize gelen tüm yabancı oyuncuların buraya geldikleri zaman ne için geldiklerini bilmeli ve hakkını vermeleri lazım.

Bugün de o düşüncelerimin arkasındayım. Belki biraz ileri gitmiş olabilirim o heyecanla. Bunu da kabul ediyorum. Eminim ki Sneijder da o gün öyle bir röportaj verdiğine üzülüyordur. Bundan sonra birlikte Galatasaray'ın başarısı için çalışacağız."

'İdmanları keyifli hale getireceğiz'

"İlk önceliğimiz antrenmanları keyifli hale getirmek olacak. Biz oyuncularımızı bir araya getireceğiz. Onların güçlerini birleştirip beraberce neler yapabildiklerini görmelerini sağlayacağız. İnşallah oyuncularımız da keyif alacaklar bizle birlikte olmaktan. Maçlarda da taraftarımıza aynı coşkuyu yaşatmayı hedefliyoruz." 

'Taffarel'e hayır demeyiz'

'Taffarel kaleci antrenörü olacak. Taffarel gibi önemli bir ismin bizim kadromuzda bulunması beni mutlu eder. Taffarel'e hayır demeyiz. Amacımız Galatasaray'a hizmet etmek. Metin Mert hocamızı da altyapıda kalecilerden sorumlu antrenör yaptık."

'Mevcut kadroyla en iyisini yapmaya çalışacağız'

"Devre arasında transfer ihtiyacı olup olmayacağını bu süreçte değerlendireceğiz. Mevcut kadroyla en iyisini yapmaya çalışacağız. Onlara yardımcı olmak için buradayız. İhtiyacımız olursa, ihtiyacımız olan oyuncuları da almayı planlıyoruz. Bundan önceki takımlarımda 4-2-3-1 düzeniyle oynuyordum. O dönemki oyuncularıma en uygun sistem buydu. Sistemler hiçbir zaman kalıcı değildir. Oyun içinde bile sistemde değşimeler olur. Belki de birçok maça çift forvetle çıkacağız."

"Kariyerimi riske ettiğimi düşünmüyorum. Galatasaray için riske ettiysem de bu hiç önemli değil. Arzumuz uzun yıllar bu kulübe hizmet edebilmek. Burada 10 yıllık kontratım da olsa en küçük bir imada bulunulursa giderim."

'Bu günlerde Galatasaray'ın hocası olabileceğimi düşünmüyordum'

"Bu günlerde Galatasaray'ın teknik direktörü olacağımı aklımdan geçirmiyordum. Ben uzun dönemli planlar yapmam. Teklifi babamı kaybettiğim günün akşamı aldım. Evde ailecek çok zor durumdaydık. O üzüntüyle Sağolsun Abdurrahim ağabey bizim acımızı dindirecek bu mutlu haberi paylaştı."

"Benim için bütün oyuncularım eşittir. Gerektiğinde Selçuk'la olduğum gibi diğer oyuncularımla da birebir görüşmeler yapacağım. Biz, bireysel olarak değil birlikte atacağımız adımlara odaklanacağız."

'Hamzaoğlu bizimle hiç para konuşmadı'

Hamza Hamzaoğlu'dan önce söz alan Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Abdurrahim Albayrak ise şu ifadeleri kullandı:

"Galatasaray camiası için hayırlı uğurlu olsun. Her iki taraf için de başarılı bir imza. Hamzaoğlu'nun ismini ilk açıkladığımda kimse itiraz etmedi. Bütün yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Herkes benim söylediğim isim üzerinde birleşti. Bu da beni çok mutlu etti. Hamzaoğlu, kendisini ispatlamış bir hocamız. Tekrar hayırlı ve uğurlu olsun. Bizimle hiçbir şekilde para konuşmadı. Bize göstermiş olduğu sıcak ilişkiden dolayı teşekkür ediyorum."
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2014, 14:00

YORUM EKLE