Fenerbahçe'den “sahadan çekilme“ açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Fenerbahçe maçında hakem hatası olduğu takdirde takımı sahadan çekeceğini açıklaması üzerine yeni bir açıklama yaptı.

Fenerbahçe'den “sahadan çekilme“ açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, resmi internet sitesinden, Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun haftasonu oynanacak maçta kendi aleyhlerine bir hata olduğu takdirde takımı sahadan çekeceğini söylemesi üzerine bir açıklama yaptı. 

Fenerbahce.org'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

Haftasonu oynanacak olan Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşması öncesinde, misafir takımın başkanı ve yöneticilerinin, maçın hakemini etkilemeye yönelik provokatif ve manipülasyon içeren açıklamaları tarafımızdan dikkatle takip edilmektedir.

Takımımıza karşı mücadele edecek olan takımların, sahamıza konuk olmadan önce hakemlerle ilgili yaptıkları açıklamaların artık süreklilik arz ettiğini düşünmekle birlikte, Türk Futbolu’nda ortamı germekten başka hiçbir amaca hizmet etmeyen bu tarz açıklamalar karşısında Türkiye Futbol Federasyonu ve kurullarını göreve davet ediyoruz.

Bununla birlikte, Merkez Hakem Kurulu tarafından bahse konu müsabakaya atanan ve Türk hakemlerinin içinde önemli bir değer olduğuna inandığımız Sayın Bülent Yıldırım’ın, söz konusu açıklamalar karşısında hiçbir baskı altında kalmayarak 2 takıma da hakkaniyetle yaklaşacağına olan inancımızı kamuoyuyla paylaşırız.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2015, 20:59

YORUM EKLE