Fenerbahçe veTrabzonspor'a Ceza Yağdı !

PFDK, Süper Lig'de maçlardaki disiplin ihlalleri nedeniyle Fenerbahçe'ye 120 bin lira, Trabzonspor'a 10 bin lira, İbrahim Hacıosmanoğlu'na ise 22 bin lira para cazası uyguladı.

Fenerbahçe veTrabzonspor'a Ceza Yağdı !

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Spor Toto Süper Lig'de geride kalan hafta oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor maçındaki disiplin ihlalleri nedeniyle her iki kulübe de ceza verdi.

Yapılan açıklamada, Fenerbahçe Kulübü'ne, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle, bu eylemin aynı sezon içinde ikinci kez gerçekleştirilmesinden dolayı 80 bin lira, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle de 40 bin lira olmak üzere, toplam 120 bin lira para cezası uygulandığı kaydedildi.

Ayrıca, Fenerbahçe Kulübü'nün, resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın ise yine kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı PFDK'ya sevk edilmesiyle ilgili ceza tayinine yer olmadığına karar verildiği belirtildi.

Hacıosmanoğlu'na 30 gün hak mahrumiyeti

Fenerbahçe-Trabzonspor maçı sonrası sarı-lacivertli taraftarlarla gerginlik yaşayan İbrahim Hacıosmanoğlu, PFDK'dan 30 gün hak mahrumiyeti cezası aldı.

Hacıosmanoğlu'na, kulüp internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunduğu gerekçesiyle 30 gün hak mahrumiyeti ve 22 bin lira para cezası verildiği ifade edildi.

Ayrıca, Trabzonspor Kulübü'ne de Fenerbahçe maçında emniyet ve güvenlik tedbirlerine uyulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 10 bin lira para cezası uygulandı.

Diğer cezalar

Öte yandan, Kardemir Karabükspor'a, Bursaspor maçında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 20 bin lira, çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle de 40 bin lira olmak üzere toplam 60 bin lira para cezası uygulandığı belirtildi.

Eskişehirspor Kulübü'ne, Beşiktaş maçında akredite olmayan kişilerin akredite alanda yer alamaları nedeniyle 10 bin lira para cezası verildiği, Eskişehirspor Kulübü idarecisi Göktürk Arslan'a da müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 60 gün hak mahrumiyeti ve 26 bin lira para cezası uygulandığı kaydedildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2013, 09:44

YORUM EKLE