Çılgın teklif!

Başkan Aziz Yıldırım, sözleşmesinde '20 milyon Euro'ya serbest kalır' maddesi olan yetenekli oyuncu için Zenit ve Rubin Kazan'a mesaj yolladı.

Çılgın teklif!

F.Bahçe'yi Dünya Kupası’nda temsil eden 6 futbolcudan biri olan Emmanuel Emenike, dev organizasyonda henüz gol sevinci yaşamasa da Rus takımlarının iştahını kabartmayı başardı.

2011’de Kardemir Karabük’ten transfer edildikten sonra 3 Temmuz’da patlayan şike süreci yüzünden resmi maça çıkmadan Spartak Moskova’ya satılan Nijeryayıldıza bu kez de aralarında Rubin Kazan ve Zenit’in de bulunduğu Rusya ekipleri talip.

Geçen sezon ilk haftalarda bocalasa da daha sonra gösterdiği 12 asist, 6 gollük performansla potansiyelini bir kez daha kanıtlayan genç oyuncu için Ruslar’ın belirlediği tavan fiyat şu an için 14 milyon Euro civarlarında.

Sarı-lacivertliler Dünya Kupası’nı gözönünde bulundurarak geçen yıl Emenike’yle imzaladıkları sözleşmeye ‘20 milyon Euro’ya serbest kalır’ maddesini koydururken, Rubin Kazan ve Zenit’in bu rakama yakın bir öneride bulunmalarına kesin gözüyle bakılıyor.

Başkan Aziz Yıldırım, Spartak Moskova’dan 13 milyon Euro ödeyerek kadrolarına kattıkları yetenekli golcü için devredeki kulüplere “Aldığımız fiyata satmamam söz konusu bile değil.

Ocakta Afrika Uluslar Kupası’nda değerine değer katacak. Onun için belirlediğimiz rakam belli. Teklifinizi revize edip, öyle gelin” diye haber yollattı.

TEKNİK HEYET ONAYLI

Emenike'ye gelen tekliflerle ilgili olarak teknik heyeti de bilgilendiren sarı-lacivertli yönetim, sözleşmesindeki serbest kalma bedelinin ödenmesi durumunda oyuncuyla yollarını ayırmaya sıcak bakıyor.

Bu transferden gelecek para, dünya çapındaki bir golcü için harcanacak.
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2014, 20:50

YORUM EKLE