Aziz Yıldırım'dan ağır sözler

Fenerbahçe Kulübü başkanı Aziz Yıldırım, Olağan Malli Genel Kurul Toplantısı'nda esti gürledi.

Aziz Yıldırım'dan ağır sözler
Aziz Yıldırım'dan ağır sözler;

Fenerbahçe Kulübü Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı dün Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Kongre divan başkanlığına Vefa Küçük seçildiği kurulda, yönetim kurulu mali faaliyetlerinden dolayı oy birliğiyle ibra edildi. Sarı-Lacivertliler’in 2014’deki bütçesi de 271 milyon 650 bin lira olarak kabul edildi. Kurulda söz alan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın sözleri ise gündeme damgasını vurdu. Fenerbahçe’nin geldiği noktanın kendilerine gurur verdiğini belirten Yıldırım, “3 Temmuz’u unutmadık. Herkesin çıkacak karara saygı göstereceğini biliyoruz. Şikeyi bu ülkeye sokanların rahatça suçlamaları beni çok üzüyor. Başka kulüplerin, camiaların üzerine gidip ’onlar bunu yaptılar, şöyle oldu’ demedik. 2006, 2009 ve cezaevindeyken 2012’de şampiyonluğu son maçta kaybettik. Eğer bu operasyonları bu camia yapsaydı, iş son maçlara kalmazdı. İnşallah gelecek sezon da son maça kalmadan şampiyon olacağız” dedi.

‘Küçülmüyoruz!’


Bütçelerin belli noktaların üzerine çıktığını vurgulayan başkan Yıldırım, “Bunun için 1 milyon üye projesini getirdik. Bu 1-2 günde olmaz. 5 yılda 1 milyon üye olabilir. O zamana kadar neyin ne olacağını göreceğiz. Bu olaya sadece maddi değil manevi olarak da bakmak gerekir. Arkadaşlarımız acele etmeden gerekli çalışmaları yapıyor. Amatör branşlarda küçülme yapmıyoruz. Daha başarılı sporcuların olduğu takımlar kurmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Galatasaray'ı vergiyle vurdu!


Faruk Ilgaz Tesisleri’nde dün yapılan Mali Genel Kurul’da kürsüye çıkan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın üzerinde durduğu konulardan biri de vergiydi. Yıldırım; Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un da aralarında bulunduğu birçok kulübün vergi borçları için affın çıkacak olmasına tepki gösterdi ve şu sözleri sarfetti: “Bazı kulüplerin yaptığı gibi transfer çalışmaları, kulüpleri batağa götürür. Batmamak için tek çare var; devlete ve şahıslara da bu olabilir. Devlete olan görevleri yerine getirmezseniz o zaman bu çözüm yeterlidir. Bundan da kimse rahatsız olmaz. Ama biz rahatsız oluyoruz. Biz hukuk kuralları içinde kulübümüzü, tüzüğümüze, Türkiye’nin medeni kanunu ve diğer bizi bağlayan kulüpler yasalarıyla ilgili federasyon, UEFA; kuruluşlarla ilgili yasalar çerçevesinde kulübü idare etmeye çalışıyoruz. Vergi vereceğiz, vermeye devam ediyoruz. Fenerbahçe geçen yıl 94 milyon TL vergi ödemiştir. Bir önceki sene de 87 milyon Tl vergi ödemiştir. Toplarsanız iki yılda 100 milyon dolara yakın vergi ödemiştir.”

‘Kimse zarar görmesin diye...’Sermaye Piyasası Kurulu’yla (SPK) ilgili de açıklamalar yapan Aziz Yıldırım, “SPK olaylarında gelip bize söyledikleri halde ’şunu şöyle yapalım’ demedik. Küçük hissedarlarımızın zarar görmemesi için hiçbir işlem yapmadık. 2012’de kulübün hiçbir hissesini satmadık. Bir milyon üye ile Fenerbahçe düzlüğe çıkacaktır. Gelecek paraların borç olarak çözdükten sonra geri kalanın yatırıma dönmesini istiyoruz” diye konuştu.

Trabzon'a Bıçakcı mesajı!


Sarı-Lacivertliler’in patronu Aziz Yıldırım, konuşmaları sırasında Trabzonspor’u da unutmadı. 2010-11 sezonunun şampiyonluğu için her fırsatta UEFA’nın kapısını çalan ve bu yönde açıklamalar yapan Bordo-Mavililer’in, Futbol Federasyonu eski başkanı Levent Bıçakcı ile parasal ilişkiler içinde olduğunu belirten Yıldırım, “Bıçakcı, UEFA’nın da Tahkim Kurulu üyesi. Kısa sürede bazı gelişmeler bekliyoruz. Olduğu zaman daha değişik konuşuruz” dedi. UEFA’yı eleştiren Yıldırım, “UEFA kendi yandaşlarını korur. Platini ve Blatter’in durumunu görüyorsunuz. İnşallah UEFA kendisine davrandığı gibi Türkiye’ye davranır. Türkiye sahipsiz bırakılmıştır. Türk takımları sahipsizdir. Hiçbir platformda Türk takımları için kulüplerin kendi çabaları dışında savunma yapılmamıştır” açıklamalarında bulundu.

'Villaları ben satın alayım'


Aziz Yıldırım, kulübün kullandığı Tuzla’daki villalarla ilgili konuya da açıklık getirdi. Özellikle gelen yabancı oyuncuları rahata alıştırdıklarına dikkati çeken Yıldırım, “En lüks yerde oturmak istiyorlar. Mecburen kabul ediyorsunuz. ‘Evler alalım’ dedik. 8 villayı Ali Yıldırım kulübe sattı, evler bana kaldı. 7 senede 3 milyon 360 bin lira kira geliri sağlamışız. Fenerbahçe’nin ödemesi gereken parayı ödeyeceğim, şahsıma alacağım. Kira bedeli de kulübe kalır ama ’şimdi kalsın’ derseniz, param çok olduğunda hibe ederim. Karar sizin. Bana iade ederseniz mutlu olurum. Satılmasına izin verin. Satılana kadar Fenerbahçe kullansın” ifadelerini kullandı.

'İlk duruşma eylülde'


“İsviçre’de de mahkeme devam ediyor, CAS’ı mahkemeye verdik. CAS resmi olarak kararını kamuoyuna açıklamadı. Bunun nedeni de Türkiye’deki davaların devam etmesi ama kulüplere tebliğ etti. Bu tebligat içinde CAS’ın kararında oy birliği olanlar kadar oy birliğiyle olmayan kararlar da var. Bizim şike olmadığını belirten beyanımızdan dolayı bize 1 yıl verdiler. CAS bu konuda bize ceza verilmemesi gerektiğini söylüyor. Bizim 2 sene men cezasında indirim yapmadılar. 24 Haziran’a kadar ya da ay sonuna kadar mahkeme kararını verecek. Vereceği kararın durdurma olup olmayacağı belli değil. Eylül, ekim ayında da ilk duruşma yapılacak.”

'Diego'dan başka transfer yok'

diego ribas-fenerbahce-trasfer-aziz yıldırım“Diego’yu transfer ettik ama imzayı atmadığımız için KAP’a bildirmedik. Kendisi temmuz başında gelecektir.

Bunun dışında hiç bir transfer yapmayacağız. Ancak teknik direktörümüz Ersun Yanal’ın isteği 
doğrultusunda genç oyuncuları kadromuza katmak için görüşmelerimiz olacak.”Şen ve Küçük de ibra edildi

Toplantıda gündeme konulan bir maddeyle 1996 yılındaki genel kuruldu.

İbra edilmesine rağmen bir üyenin mahkeme kararıyla iptal ettirdiği, dönemin başkanı Ali Şen ve yönetiminin ibra edilip edilmeyeceği yeniden oylamaya sunuldu. Oylama sonucunda 1996 yılında başkan olan Ali Şen ve yönetimi oy birliğiyle ibra edildi.

O dönemde Ali Şen’in başkanlığındaki yönetim kurulunda başkan vekili 
görevini yapan Vefa Küçük de, “Ben de ibra edilmiş oldum. Teşekkür ederim” dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2014, 23:01

YORUM EKLE