Aykut Kocaman istifa etti! Yönetim olağanüstü toplanıyor

Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman şok bir karar alarak istifa etti. Fenerbahçe yönetim kurulu Aykut Kocaman'ın istifasını kabul etti.

Aykut Kocaman istifa etti! Yönetim olağanüstü toplanıyor
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman dönemi kapandı... Sarı lacivertlilerde Teknik Direktör Aykut Kocaman'ın istifası Fenerbahçe Yönetim Kurulu tarafından kabul edildi ve Kocaman dönemi resmi olarak sona erdi.

Fenerbahçe Futbol AŞ'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Teknik direktörümüz Sayın Aykut Kocaman istifasını yazılı olarak bildirmiş ve yönetim kurulu tarafından istifası kabul edilmiştir" denildi.

"Artık ben yorgunum"

Fenerbahçe'de dün akşam yapılan yönetim kurulu toplantısı öncesinde Aykut Kocaman ile Aziz Yıldırım arasında bir görüşme gerçekleştiği öğrenildi. Görüşmede transferin konuşulduğu belirtildi. Kocaman'ın "Artık ben yorgunum, bu baskıyı fiziki ve mental olarak kaldıramıyorum. Transfer ve kulüp içindeki anlaşmazlıklar hep benim omzumda birikiyor" diye serzenişte bulunduğu öğrenildi.

Bu görüşmenin ardından Aykut Kocaman görevinden istifa etti.

Fenerbahçe'de Sportif Direktör ve Teknik Sorumlu Aykut Kocaman, 22 Aralık 2012'de de istifa etmiş, Yönetim Kurulu kabul etmemişti. Futbolcuların da yoğun baskısı sonucu Kocaman kararından vazgeçmiş, Fenerbahçe sezonu Avrupa Ligi yarı finalistliği, Türkiye Kupası şampiyonluğu ve lig ikinciliği ile bitirmişti.

2. İSTİFA ŞOKU
Ancak Fenerbahçe'de durulmuş görünen sular bir anda gelen istifa haberiyle hareketlendi.

Dün yapılan Yönetim Kurulu toplantısından önce Başkan Aziz Yıldırım ile Aykut Kocaman bir araya geldi ve transferler hakkında görüştü. Sonrasında gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında ise Kocaman, yaşananlardan ve süreçten yorulduğunu belirterek istifasını sundu.

İSTİFANIN KULÜBE ULAŞMASI BEKLENDİ
Fenerbahçe Yönetim Kurulu, son kararı vermek için Kocaman'ın istifasının yazılı olarak kulübe ulaşmasını bekledi. Akşam saatlerinde Sarı-lacivertli kulüp binasına gelen istifa yazısı, yönetim kurulu tarafından görüşüldü ve kabul edildi.

Ve Fenerbahçe'de Aykut Kocaman dönemi resmi olarak sona erdi.

RESMİ AÇIKLAMA DA GELDİ
Kocaman'ın istifasını değerlendiren Sarı-lacivertli kulüp, resmi internet sitesinden yayınladığı açıklamada, "Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Sayın Aykut Kocaman’ın kulübümüze ilettiği istifa dilekçesi yönetim kurulumuz tarafından kabul edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

ALİ YILDIRIM DA BIRAKTI!
Bu arada Fenerbahçe'de bir başka şok haber ise Futbol Şubesi Sorumlusu Ali Yıldırım'dan geldi... Futbol Şubesi Sorumlusu olan Asbaşkan Ali Yıldırım da yönetimden istifa etti... Bilindiği üzere Ali Yıldırım, Başkan Aziz Yıldırım'ın kardeşi ve o da uzun süredir Fenerbahçe Yönetimi'nde hizmet veriyor...

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2013, 22:30

YORUM EKLE