Aslan 'da ocak yolcuları belli oldu

Duygun Yarsuvat yönetimi, ocakta geniş çaplı bir operasyon yapacak. Başta Pandev, Veysel Sarı, Aydın Yılmaz, GÖkhan Zan, Eboue ve Engin Baytar olmak üzere 13 futbolcunun bileti kesilecek.

Aslan 'da ocak yolcuları belli oldu
Ünal Aysal'ın ardından kulübü devralan Duygun Yarsuvat yönetimi, "kemer sıkma" politikasının ilk adımı olarak çalışan sayısının azaltılmasına karar vermiş; aylık 5 milyon TL'yi bulan maaşlarda 1 milyon TL'lik tasarruf sağlanmıştı. Yarsuvat yönetimi, kemer sıkma konusundaki en önemli adımı verim sağlamayan oyuncuları elden çıkararak atmayı planlıyor. Bu şekilde hem oyuncuların maliyetlerinden kurtulup hem de kulübe girdi sağlanması hedefleniyor. Ocak ayında ayrılması beklenen futbolcuların başında Pandev geliyor. Napoli'den alınan ve beklentileri karşılayamayan 31 yaşındaki Makedon golcü, yıllık 2.4 milyon Euro alıyor. Pandev'den devre arasında kulüp bulması istenecek. 
Sabri döndü, Veysel gidiyor

Ayrıca Sabri'nin affedilmesinin ardından tribüne çıkmaya başlayan Veysel Sarı, Mancini'den sonra Prandelli'nin de gözüne giremeyen Gökhan Zan, sık sık sakatlık problemleriyle karşılaşan Aydın Yılmaz, kadro dışı bırakılan Engin Baytar, Eboue, Yiğit Gökoğlan gibi isimlere gelecek teklifler değerlendirmeye alınacak. Bu futbolcular ya satılarak kulübe gelir sağlanacak ya da alacakları düşülerek bonservisleri verilecek. Ayrıca Furkan Özçal, Umut Gündoğan, Birhan Vatansever, kaleci Eray İşcan, Endoğan Adili gibi genç isimlerin de kiralanması gündemde. 8 oyuncusunu kiralayan Galatasaray, 13 futbolcuyu daha gönderdiğinde eldeki aktif olarak kıllanabileceği futbolcu sayısı 22'ye düşecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2014, 13:02

YORUM EKLE