Arena'da devletin kabahati yok

Bakanı Kılıç, ''TT Arena'nın saha zeminindeki sorunlarla ilgili devleti ve hükümeti suçlamak hem haksız hem de kolaycı bir yaklaşım'' dedi.

Arena'da devletin kabahati yok
SAMSUN 

Kurban Bayramı dolayısıyla Samsun'da düzenlenen bayramlaşma törenlerine katkılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Samsunspor Külübü'nde düzenlenen bayramlaşma töreninde değerlendirmelerde bulunan Bakan Kılıç, bir gazetecinin Türk Telekom Arena'daki Galatasaray-Cluj karşılaşmasında, sağanak nedeniyle saha zemininde yaşanan sorunlarla ilgili bakanlığın bir çalışmasının olup olmayacağı sorusu üzerine şunları kaydetti:

''Son maçta ortaya çıkan görüntü hepimizi üzen bir görüntü oldu. Sadece Galatasaray taraftarı değil, Türk Telekom Arena tribünlerini dolduran taraftarlar da bu görüntülerden üzüntü duydu. Türkiye'nin en modern stadyumu, en konforlu stadyumu ve devletin bir stadyum kazanmak için en büyük harcamayı yaptığı proje Türk Telekom Arena... Orada göle benzer birikintilerin oluşmasını hiçbir mazeretle izah edebilmek mümkün değil. O stadyumun zemin altyapısı su biriktirmeye elverişli değil, su tahliye kanalları oranın yapımında zaten proje gereği var. Ayrıca stadyum projesi gereği üzeri kapatılması gereken bir stadyum. Bütün harcamaları devlet tarafından yapılan Türk Telekom Arena stadyumunda sadece çatıyı kapatma görevi kulüple bakanlığımız arasında yapılan protokol gereği Galatasaray Kulübü'ne verilmiş durumda. Dolayısıyla bu görevin ivedilikle yerine getirilmesi lazım.'' 

-''Yapılması gereken ne varsa yapılacak''-

Türk Telekom Arena'nın Türkiye'nin olimpiyat yüzü olduğunu da anımsatan Bakan Kılıç, milli takım maçlarının aynı statta oynanmasından dolayı milli takım futbolununda dünyaya bakan yüzünün Türk Telekom Arena olduğunu söyledi.

Aynı statta benzer görüntülerin tekrar yaşanmasının kabul edilemeyeceğini belirten Bakan Kılıç, ''Yapılması gereken ne varsa yapılacak. Ortaya çıkan görüntüler nedeniyle devleti ve hükümeti suçlamak hem haksız hem de kolaycı bir yaklaşım. Orada devletin en ufak bir kabahati söz konusu değil'' diye konuştu.

YORUM EKLE