Arda Turan'ın Milli Takım Kararı

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile EURO2016'dan bu yana sorun yaşayan Arda Turan, milli takımla ilgili kararını canlı yayında açıkladı.

Arda Turan'ın Milli Takım Kararı

A Milli Takım'a alınmayan ve tartışmaların içinde yer alan Arda Turan, milli takımdan emekli olmak gibi bir kararının olmadığını söyledi.
Arda Turan, Radyospor'un canlı yayınında Özgür Sancar'a milli takım kriziyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile EURO2016'dan bu yana sorun yaşayan ve Dünya Kupası Grup Elemeleri'ndeki Hırvatistan maçından sonra Ukrayna-İzlanda maçlarının da kadrosuna alınmayan Arda, canlı yayında konuştu.

"DIŞARIDAN DUA EDEREK DESTEK OLURUZ"

Fatih Terim'in; Selçuk İnan, Burak Yılmaz ve Gökhan Gönül'le birlikte kadroya davet etmediğiArda Turan, bazen milli takıma dışarıda kalarak dua ederek de destek olunabileceğini söyledi.

"PRİM 3 AY KONUŞULDU"


Arda Turan, milli takımda yaşanan krizle ilgili değerlendirme yapması istendiğinde, "Herhangi bir söylemde bulunmamız mümkün değil. İddialar ortaya atıldı. Prim mevzusu vardı 3 ay boyunca. Çıkıp hiçbir şey söylemedik. Sonrasında açıklama yapmamız gerekti" dedi.
Arda, "Fatih Terim ile ilgili bir şey söylemek ister misin?" şeklindeki soruya ise; "Yooo.. Allah gönüllerine göre versin" karşılığını verdi.

"MİLLİ TAKIMDAN EMEKLİ OLMAYACAĞIM"

29 yaşındaki futbolcu, Milli Takım'ndan emkli olup olmayacağı ile ilgili sorulan soruya, "Milli takımdan emekli olmak gibi bir kararım yok. Milli takım için zamanımı bekliyorum. Sadece Barcelona'ya konsantreyim." cevabını verdi.

Tecrübeli oyuncu sözlerine şöyle devam etti:

"Bizim kalbimizin en derininde Galatasaray var! Orası bizim yuvamız! Ama futbolcu, ama teknik direktör, ama sportif direktör olarak... Bir zaman Galatasaray'la buluşacağız.Messi, Neymar, Suarez'i İstanbul'a getirme organizasyonu olabilir ama bizim magazin basınımız Messi'yi rahat bırakmayabilir."


YORUM EKLE