Anadolu Efes çok farklı

Anadolu Efes, THY Avrupa Ligi (C) Grubu 3. maçında Hırvatistan temsilcisi Cedevita Zagreb'i 85-66 yendi.

Anadolu Efes çok farklı
İSTANBUL

Anadolu Efes, THY Avrupa Ligi (C) Grubu 3. maçında sahasında Hırvatistan temsilcisi Cedevita Zagreb'i 85-66 yendi.

Karşılaşmaya Green'in sayılarıyla başlayan Cedevita Zagreb karşısında Anadolu Efes, Farmar ve Lucas'ın etkili oyunuyla 5. dakikayı 18-8 önde geçti. İlk çeyreğin geri kalan süresinde her iki takım da karşılıklı basketler buldu ve ilk 10 dakika Anadolu Efes'in 23-14 üstünlüğüyle geçildi.

İkinci çeyreğe etkili başlayan Anadolu Efes, savunmadaki sertliğini artırdı ve Vujacic'in skorer oyunuyla 26. dakika içinde farkı 19'a çıkardı (37-18). Bu dakikadan sonra bir ara 20'ye çıkan farkı Hırvat temsilcisi biraz eritse de Anadolu Efes ilk yarıyı 44-28 önde bitirdi.

Anadolu Efes karşılaşmanın ikinci yarısına da hızlı başladı. Lacivert-beyazlılar, rakip pota altını iyi kullanıp, rakibine de fazla sayı şansı tanımayınca 25. dakika içinde farkı 23'e yükseltti (58-35). Konuk ekip, Green'in 3 sayı çizgisinin gerisinden üst üste bulduğu sayılarla oyunda tutunmaya çalışsa da Anadolu Efes rakibinin farkı fazla eritmesine izin vermedi ve son çeyreğe 66-47 önde girdi.

Müsabakanın son çeyreğinde Anadolu Efes'in etkili oyunu devam etti. Ev sahibi ekip, Batista ile üst üste bulduğu sayılarla 33. dakikada farkı 25'e çıkardı (74-49). Geri kalan sürede Cedevita Zagreb'in çabası yeterli olmadı ve Anadolu Efes karşılaşmadan 19 sayı farkla 85-66 galip ayrıldı.

YORUM EKLE