3 Temmuz Yüzleşmesi !

Fenerbahçe Kulübü'nün hafta sonu yapılacak seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında başkanlığa tekrar aday olan Aziz Yıldırım, "Bu sade bir seçim değil, Fenerbahçe'nin 3 Temmuz'la yüzleşmesidir" dedi.

3 Temmuz Yüzleşmesi !

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Fenerbahçe Kulübü'nün hafta sonu yapılacak seçimli olağanüstü genel kurul toplantısında başkanlığa tekrar aday olan mevcut başkan Aziz Yıldırım, salonda bulunanlar tarafından sık sık alkışlarla kesilen sözlerine, "Kongrede alınacak her türlü karara saygılıyım ama 15 yıllık başkanlık sürecimde hiçbir zaman kongrelerden önce hiçbir Fenerbahçeli hakkında konuşmadım, belden aşağıya vurmadım. Tek konuştuğum yer Fenerbahçe'nin kürsüsüdür" şeklinde konuşarak başladı.

Fenerbahçe'nin duruşuna yakışır bir kongre yapmak istediklerini aktaran Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu kongrede bazı kötü niyetli insanların beklentisinin aksine Fenerbahçe duruşuna yakışır bir kongre yapılmasını diliyorum. Biz her zaman örnek olduk. Her şeye rağmen bu kongrede herkese örnek olalım. Herkes şunu bilsin ki benim görev sürem 3 Temmuz'dur. Bu süreç tamamlanmadan ve 3 Temmuz'un tüm kanıtları Fenerbahçe üzerinden temizlenmeden bizim görevimiz bitmez, bitmeyecektir. Benim yönetim kurulum Fenerbahçe'nin milyonlarca taraftarı, Manisaspor maçındaki kadınlar, meydanları sarı-laciverte boyayanlardır. Çağlayan'da ve Şükrü Saracoğlu Stadı'nda nöbet bekleyenler ve dualarını esirgemeyenlerdir."

"Bu seçim 3 Temmuz yüzleşmesidir"

Hafta sonu yapılacak kongrenin Fenerbahçe'nin "3 Temmuz" süreciyle yüzleşmesi olduğunu vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bu kongre Fenerbahçe iradesine ve camiasına yapılan bir dayatmadır. Fenerbahçe'yi emniyet, savcılık ve mahkeme karalarıyla yönetmenin son şeklidir. Bu sade bir seçim değil, Fenerbahçe'nin 3 Temmuz'la yüzleşmesidir. Bu yüzleşmeyi sizler tarafından seçilen Aziz Yıldırım yapmalıdır ve bu yüzden adayım." 

Fenerbahçe Üniversitesi'nin ilk adımlarını 2014 yılında atmaya başlayacaklarını anlatan başkan Yıldırım, konuşmasına şöyle devam etti:

"Üniversitenin yapılmaması gerektiğini, Fenerbahçe Koleji'nin gereksiz olduğunu söylüyorlar. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün YÖK'ten karar çıktıktan sonra 25 milyon doları nereden bulacağını soruyorlar. Fenerbahçe yönetimi bu parayı bulamayacak güçteyse bu camia bunu kendi içinde halleder. Bu kadar mı anlamıyor musunuz?. Ayıp, ayıp... 2014 yılında Fenerbahçe Üniversitesi'nin ilk adımlarını atmış olacağız. Fenerbahçe Koleji'nde okuyanlar ve Fenerbahçeli olanlar bu üniversite de okumak için yarışacaklar. Eğitim, seçim malzemesi yapılmamalı, tıpkı din gibi."

Yıldırım, Fenerbahçe'nin halkın takımı olduğunu söyleyerek, "Zenginler kulübü mantığıyla Fenerbahçe'yi kalkındıracaklarını iddia edenler, Fenerbahçe'yi tanımıyor ve değerlerini bilmiyordur" dedi.

Bu süreç buralara gelmezdi

Fenerbahçe'nin gerçeklerini başka noktalara götürmeden doğru olarak anlatmak ve gündeme taşımak gerektiğinin altını çizen Aziz Yıldırım, şöyle konuştu:

"Şimdi kimlerin Fenerbahçe'ye başkan olması gerekir diye sorduğunuz da en başta iki yüzlü olanların bu kulübü başkan olmaması gerekiyor diye düşünüyorum. 3 Temmuz sürecinde ben hastanedeyken yanıma Sayın Mehmet Ali Aydınlar geldi. Anjiyo olmuştum, o halimle Mehmet Ali Aydınlar'a, ' Fenerbahçe şike yapmamıştır,Fenerbahçe üzerine bir oyun oynanıyor' dedim. Mehmet Ali Bey daha ortada bir şey yokken, savcılara gitti, savcılarla görüşmesinden sonra 'durum çok vahim, 5 maçın neticesini biliyorlar' diye açıklama yaptı. Belge bilgi hiçbir şey yok. Maalesef kendisi inandı buna veya inanmak zorunda kaldı. Bir şekilde bizim bunu yaptığımıza inandı. Ondan sonra bu süreci yanlış yönetti. Eğer inanmasaydı, bu kulüplerin suçsuz olabileceğini düşünseydi  bu süreç buralara gelmezdi."

Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar'dan cevabını beklediği sorular olduğunu dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

"2010-2011 sezonu şampiyonu kimdir? Fenerbahçe Kulübü 2010-2011 sezonunda şike yapmış mıdır yapmamış mıdır? Seni Fenerbahçelilerin değil de Galatasaraylıların desteklemesi tesadüf müdür? Sen Galatasaray'ın Fenerbahçe başkan adayı mısın?. Geçmişteki mesai arkadaşların olan Galatasaraylı Lutfi Arıboğan, İlhan Helvacı ve Ebru Köksal'ı da yeni yönetimine alacak mısın? Eğer başkan olursan, TFF'de yaptığın gibi Galatasaraylılarla el ele vererek Fenerbahçe'yi Galatasaray'a katma projeni hayata mı geçireceksin?"

Aziz Yıldırım, "İki yüzlü olanların bu kulübü başkan olmaması gerekiyor diye düşünüyorum" dedi.

Yıldırım, "Fenerbahçe taraftarı, kongre üyesi şahsiyetlidir, kişiliklidir. Kongre üyesi para karşılığında oyunu satmaz" diye konuştu.

Kongre üyelerini yarın başlayacak genel kurula davet eden Aziz Yıldırım, 10 bin katılımın olduğu, Fenerbahçe'ye yakışacak bir kongrenin gerçekleşmesini istediğini anlatan Yıldırım, "15 senede 5 kez şampiyon olduk. Üç defa son maçta bizi boğazladılar" dedi.

Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar'ın Acıbadem ile anlaşma bozulunca kulüpten aldığı kombineleri iade edip, ücretini geri aldığını, voleybolculara ödediği paraları da kulüpten tahsil ettiğini iddia etti.

Aziz Yıldırım, "Son sözüm odur ki, Aziz Yıldırım bir gün Fenerbahçeli olmak için değil, bir gün Fenerbahçe'yle ölmek için yaşamıştır ve yaşayacaktır" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 18:00

YORUM EKLE