3 kulvarda kupaları istiyoruz

UEFA Avrupa Ligi'nde başarılı bir performans ortaya koyan Fenerbahçe, gözünü Avrupa şampiyonluğuna dikti. 

3 kulvarda kupaları istiyoruz

İSTANBUL

UEFA Avrupa Ligi'nde grup aşamasında başarılı bir performans ortaya koyan Fenerbahçe Futbol Takımı, gözünü Avrupa şampiyonluğuna dikti. 

Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısında özellikle deplasman maçlarında kaybettiği puanlarla istikrarsız performans ortaya koyan ancak bu süreçte UEFA Avrupa Ligi'nde (C) Grubu'nda başarılı maçlar çıkaran sarı-lacivertli ekip, Amsterdam Arena'daki finalde olmak istiyor.  
Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Abdullah Kiğılı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''BATE Borisov eşleşmesiyle, çekebileceğimiz en iyi kurayı çektik. Şansımız da yaver giderse kupada mayıs ayında Ajax'ın stadı Amsterdam Arena'daki finali oynamak istiyoruz'' diye konuştu. 

-''Üç kulvarda da kupaları almak istiyoruz''-

Fenerbahçe'nin Spor Toto Süper Lig ekipleri içinde bu sezon 3 kulvarda da yoluna devam eden tek takım olduğunu hatırlatan Kığılı, ''Üç kupayı da almak istiyoruz'' dedi. 

Yapacakları transferlerle kadrolarını güçlendireceklerini kaydeden Kiğılı, ''Şu anda 3 kulvarda da yoluna devam eden tek Türk takımıyız. Birkaç gün evvel de başkanımız açıkladı. Şu anda teknik kadro çalışmalarını bitirmek üzere. Ara transfer sezonu açılacak. Takımın gerekli görülen yerlerine 2-3 yeni transfer yapacağız. Kadromuzu çok daha güçlendireceğiz. İnşallah yolumuza 3 kupada da devam edeceğiz. Üç kupayı da almak istiyoruz'' şeklinde konuştu. 
UEFA Avrupa Ligi'nde 32 takımın yer aldığı 2. turda eşleştikleri BATE Borisov'un son dönemde Avrupa'da boy gösteren ve dikkat etmeleri gereken bir ekip olduğunu ifade eden Kiğılı, ''Belarus ekibi birkaç senedir UEFA Şampiyonlar Ligi'nde. Avrupa kupalarında belli bir tecrübesi var. Sonuç olarak kapalı kutu gibi görünse de bir Avrupa takımı. O bakımdan dikkatli olmak mecburiyetindeyiz'' ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE