Vücudunuzdaki Şişkinliği 4 Adımda Atın

Sürekli oturarak çalışıyorsanız veya çok hareketsiz bir yaşam sürüyorsanız vücudunuzda oluşacak şişkinlik ve ödeme davetiye çıkartıyorsunuz demektir.

Vücudunuzdaki Şişkinliği 4 Adımda Atın

Ancak bu haberimizden sonra vücudunuzda ödem ve şişkinliği 4 adımda atmanız artık mümkün.

İşte sizlere 4 adımda vücudunuzdaki şişkinliği atmanın yolları;

Yemekleri yavaş tüketin

Yemekleri hızlı tükettiğiniz zaman çiğnerken havayı da yutmuş olursunuz ve bu durum vücudunuzda şişlik ve ödem oluşmasına neden olur.  Yemekleri hızlı ve büyük parçalar halinde tüketmeniz aynı zamanda sindirim problemlerine de yol açmaktadır. Sindirme işlemine ilk olarak ağızda çiğneme yöntemi ile başlarsanız hazımsızlık problemlerinin önüne geçmiş olursunuz.

Endişe ve stres ortamından uzak durmaya çalışın
 
Çok heyecanlandığımız zaman veya stresli olduğumuz dönemlerde karnımızda bir ağrı hissederiz.  Çünkü endişe ve stres beynimizin sindirim sistemine etki eden kısmını kapatır buda karın ağrısıyla beraber sindirim sisteminizi de etkiler.
 
Hareket edin

Basit bir çözüm yöntemi bile olsa egzersize vakit ayıramadığınız zamanlar bolca yürümeyi tercih edin. Her gün belli aralıklarla yapılan egzersiz ve yürüyüşler şişkinliğinizin giderilmesine büyük katkı sağlayacaktır.


 
Çiğ sebze tüketirken dikkatli olun

Araştırmalara göre,  çiğ sebzelerde rafinoz ve nişasta oranı fazla olduğu için gaz ve şişkinlik yaratabilir. Bu sebepten çiğ sebzeleri buharda pişirerek şişkinlik sorununuzu önleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2016, 18:14

YORUM EKLE