Sperm Sayısını Artırıyor Ve Cildinizi Parlatıyor...

Arı sütü ise birçok hastalığa iyi gelmesi sebebi ile dünyanın en pahalı sütleri arasında yer alıyor.

Sperm Sayısını Artırıyor Ve Cildinizi Parlatıyor...

Başlı başına ayrı bir üretim isteyen ve zahmetli bir uğraş olan arı sütünün kilosu toptan satıldığında 5 bin TL’ye, kovanlarda üretildiği gözlerle gram gram satılması halinde ise 15-20 bin TL seviyelerine çıkabiliyor.

Arı sütü 5-15 günlük genç yaştaki işçilerin çene altı bezlerinden salgıladıkları, aslında yavrularını beslemek için kullandıkları, özellikle larvalarını besledikleri bir gıda. Bal arıları yaklaşık 45 gün yaşayabilirken, arı sütüyle beslenen kraliçe arılar ortalama 6 yıl kadar yaşayabiliyor.

Özellikle içerisinde bulunan maddeler sayesinde hücre yenileyici özelliği olan maddelerden dolayı çok tercih ediliyor. Son dönemlerde ise apiterapik uygulamalarda ve destek tedavilerinde yaygınca kullanılıyor.

Kullanımı: Arı sütü saf haliyle ya da bal ile karıştırılarak tüketilebilir. Saf haliyle tüketilmesi halinde dil altına getirilerek ortalama 15 saniye kadar dilin altında bekletilir. Ardından ağız içerisinde gezdirilir ve yutulur.

Arı sütünün hammedesi; binlerce çiçeğin çiçek poleni, bal özü ve bal arılarının enzimlerinden oluşmaktadır.

Ağız yoluyla tüketilse bile cildinize çok fayda sağlayacaktır. Ancak isteğe göre vücut şampuanlarınıza ve kullandığınız losyonlara çok az miktarda arı sütü ekleyerek kullanabilirsiniz. Bu şekilde daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Özünde bulunan biyotin, fosfor, sülfür, B vitamini ve diğer enzimlerle beraber, hormonlardaki düzensizliği gidererek sivilcelerden kurtulmamızı sağlıyor. Fiyat olarak biraz pahalıya gelse de tamamen doğal olan bu yöntem ile sivilcelerden kurtulmak çok kolay oluyor.

Uzun süren antrenmanların ardından ayaklarda veya herhangi bir bölgede oluşan tahriş ve deri hastalıklarına çok iyi gelir.

Damar tıkanıklığını giderir, damarları açar. Güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Kansere karşı savaşmada etkin rol oynar.

Büyüme – gelişme çağında olanlar, spor yapanlar ve hareketli yaşam sürenler için önemli bir destekleyicidir.

Unutkanlığa karşı ve hafıza güçlendirmek için mutlaka kullanılmalıdır. Kişiye zindelik kazandırır. Hazmı kolaylaştırarak kabızlığı giderir. Bebeğin anne karnından gelişme çağı boyunca zihinsel gelişimi için etkin bir rol alır.

Genel olarak kişinin performansını artırır. İnsan metabolizmasına çok yönlü ve olumlu çok faydalı ve gerekli olan HDA-10 içerir.

Hastalıklara karşı vücut direnci artırır. Kalp ve damar sağlığını destekler. Hipertansiyona karşı yararlıdır.
Alzheimer hastalığına karşı kullanılması önerilir.

Doğal bir antidepresan özelliktedir. Hücre yenilenmesini tetikler ve hız kazandırır, bu şekilde kişinin yaşamını tazeler.
Deri hastalıklarına karşı kullanılır. Derinin görünümünü taze tutar. Antibakteriyaldir özelliktedir. Uyku düzensizliğine karşı faydalıdır.

Sezon içerisinde sadece arı sütü üretimine yüklenilirse bir kovandan 400-500 gram alınabiliyor. Ancak diğer arı ürünlerinin yanında bu üretimin yapılması halinde 100-150 gram arası arı sütü alınır.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 17:05

YORUM EKLE