Saç Ekimi Neden Faydalı Bir Operasyon?

Estecenter Plastik Cerrahi ve Saç Ekimi Merkezi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Erdem Güven saç ekimi ve sonrası hakkında önemli bilgiler verdi.

Saç Ekimi Neden Faydalı Bir Operasyon?
İnsanın psikolojisinde ve hayat akışında değişimlere neden olan saç dökülmesi problemini kökten çözmek isteyen fakat korkan, saç ekimi yaptırdıktan sonra saç çıkmasında ya da saçın doğal bir biçimde büyümesinde sıkıntı yaşar mıyım, bu cerrahi operasyonun yan etkileri nelerdir ve sorun yaşar mıyım diye düşünen, soru soran çokça insan bulunmaktadır.

Öncelikle saç ekimi yaptıracağınız uzman doktorunuza gitmeniz ve sizin için en uygun gelen tedavi yöntemini, en uygun gelen sürede ve en başarılı sonucun alınacağı nakil işleminin belirlenmesinde bazı testlere tabii tutulmanız gerekmektedir.

Uzman doktorunuz ense köklerinden ya da sağın sağ ve sol bölgesinden alınacak saçların hangi bölgelere ne derecede ekileceği konusunda tetkiklerini yaptıktan sonra ekim operasyonuna geçebilirsiniz.

Operasyon sonrasında neler yaşanır?

Saç ekimi yaptıktan sonra sorun yaşama konusundaki sorulara verilebilecek cevap ise çok nettir. Saç ekimi sonrasında bir daha saç dökülmesi gibi bir sorun yaşama şansınız yoktur. Çünkü dediğimiz üzere saç ekimi için uzman doktorunuzun yaptığı tetkikler her türlü bilimsel testleri içermekte ve insanların hiçbirinde dökülmeyen ense kökleri ya da saçın sağ ve sol kısmından alınan saçlarla yapılmaktadır. Bir başka deyişle, biraz bilimsel ifadeyle hiçbir şekilde dökülme yaşanmayan hücrelerden alınan saçların enjekte edildiği bölgelerde bir daha dökülme yaşanma şansı ense köklerinizin ya da saçınızın sağ ve sol kısmında dökülme yaşama riskinizle aynı derecededir. Bu da şimdiye kadar tıp camiasında pek rastlanmış bir durum değildir.

Aşağıdaki yazıda saç ekimi sonrası hakkında bilgi vermeye çalıştım.

*Saç ekiminin yan etkileri var mıdır?
*Saç ekimi fiyatları nasıldır?

Sonuç olarak saç ekimi sırasında hiçbir zaman dökülme yaşanmayan bölgelerdeki hücreler, dökülme yaşanan bölgelere nakledilmekte ve dökülmenin yaşandığı bölgedeki saç hücreleri yenilenmektedir, bir başka deyişle çoğaltılmaktadır. Saç ekimi sonrasında yaşanabilecek yan etkiler ise alanında uzman ve deneyimli bir uzman kadroya sahip tıp kurumlarında, estetik kurumlarıyla çalıştığınız taktirde en aza inecektir. Genel olarak yan etkisi olmasa da, kişinin vücut dengesi ve kişiye özel bazı sebeplerle yan etkiler görülebilmektedir.

Saç ekimi gayet ciddi bir iştir ve uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Saç ekimi fiyatı ise greft başı 1 lira, 1 dolar ya da daha fazlası olabildiği gibi, genel olarak alt limit olarak 3000 lira diyebiliriz.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2014, 17:45

YORUM EKLE