Türkiye son yıllarda büyük gelişme gösterdi

ABD'nin başkenti Washington'daki temaslarını sürdüren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nın (SETA) Washington DC ofisinde düşünce kuruluşlarının Türkiye uzmanları ve temsilcileriyle...

Türkiye son yıllarda büyük gelişme gösterdi

ABD'nin başkenti Washington'daki temaslarını sürdüren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı'nın (SETA) Washington DC ofisinde düşünce kuruluşlarının Türkiye uzmanları ve temsilcileriyle yuvarlak masa toplantısı yaptı.

Arınç, toplantının ardından Sarar Washington mağazasının açılışına katıldı.

Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar'ın eşliğinde mağazayı gezen Arınç, burada yaptığı konuşmada, Eskişehir'de büyüyen ve Türkiye sınırlarını aşan Sarar'ın bugün dünyada 300'den fazla mağazasıyla 5 kıtada hizmet verdiğine işaret ederek, "Bir Türk markasının dünyada beğeniliyor olması bizim için büyük bir iftihar. Cemalettin Sarar ve kardeşlerini ve Sarar çalışanlarını kutluyorum. Çünkü iyi üretim, beğenilen üretim bizim de gayemizdir. Sıradan bir mal üretmek yerine, herkesin takdirini kazanan, beğenilen bir üretim olmak ancak ayakta durmak için şart. Gelip geçici değil, herkes tarafından aranan bir marka Sarar markası" diye konuştu.

-''Türkiye son yıllarda büyük bir gelişme gösterdi''-

Türkiye'nin son yıllarda büyük bir gelişme gösterdiğine değinen Arınç, her sektörde güzel üretimlerin yapıldığını, ülkenin ekonomide fevkalade makro ekonomik göstergelere sahip olduğunu dile getirdi. 

Arınç, sözlerine şöyle devam etti:
"İnşallah bütün bu faaliyetlerini Amerika kıtasında bundan sonra Washington'dan başlayarak daha da büyütecek, daha da genişletecek. Buradaki Türk toplumunun da bu açılıştan haberdar olmasını, ihtiyaçları varsa buradan karşılamasını ve dostlarına tavsiye etmesini rica ediyorum. Bu bir dayanışmanın da aynı zamanda gereğidir. Elbette Amerikalı dostlarımız arayacak, seçecek, bulacak, memnun olacak ama bir Türk markası Amerika'ya bayrağı dikmişse ticari anlamda söylüyorum, bunun toplumumuz tarafından da mutlaka desteklenmesi gerekir."

Konuşmaların ardından mağazanın girişinde, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın da katılımıyla kurdela kesme töreni düzenlendi.
Arınç, Sarar mağazasının açılışının ardından da Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan ve eşi Fügen Tan tarafından onuruna verilen yemeğe katıldı.


YORUM EKLE