Son vasiyetini açıkladı!

Erdoğan, Maltepe mitinginde halka seslendi. Erdoğan, İhsanoğlu için çürük yumurta benzetmesi yaparken son vasiyetinin de İstanbul'da defnedilmek olduğunu söyledi.

Politika 04.08.2014, 09:41 16.01.2017, 16:58
Son vasiyetini açıkladı!

Başbakan Erdoğan, İstanbul'da son vasiyetini açıkladı. Doğduğu, büyüdüğü topraklar olan İstanbul'a defnedilmek istediğini söyleyen Erdoğan, hem rakibi Ekmeleddin İhsanoğlu'na hem de muhalefete sert bir dille yüklendi. 


Maltepe'de de Erdoğan'ın yerel seçimler öncesi Yenikapı'da gerçekleştirdiği mitinge benzer düzeni oluşturuldu. Maltepe'de Yenikapı'ya göre daha dar bir alan oluşturulmasına rağmen, kürsü, basın platformu, sağlık merkezleri gibi alanlar aynı yerlere konuşlandırıldı. 

SON İSTANBUL MİTİNGİ ANONSU


Başbakan Erdoğan'ın sunucusu Orhan Karakurt miting için toplanan kalabalığa , "Kazlıçeşme ve Yenikapı'dan sonra bugün son imzamızı burada Maltepe Meydanı'nda atıyoruz" diye seslendi. 12 yıldır Erdoğan'ın yanında olduğunu ve sayısız miting gerçekleştirdiklerini söyleyen Karakurt, " Başbakanla birlikte olan bir kardeşiniz olarak ayrı bir burukluk taşıyorum. Görevimiz bitmedi, devam edecek. Tören alanlarında devam edecek, şu yaşadığımız tabloları özlememek mümkün değil" diye konuştu.

BAKANLAR VE MİLLETVEKİLLERİ PLATFORMDA 

Başbakan Erdoğan, miting alanına geldi. Bu arada miting için oluşturulan platforma, bazı bakanlar ile milletvekilleri anons edildi.

İSTİKLAL MARŞINI OKUDU


Konuşmasına İstiklal Marşı'nın tamamını okuyarak başlayan Erdoğan, CHP ve MHP'nin adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nu hedef aldı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"İstanbul bugün seni bir kez daha yürekten ve muhabbetle selamlıyorum. Bütün ilçelerini, semtlerini, caddelerini, sokakalarını, minarelerini ve kubbelerini salemlıyorum. İstanbul'daki sayısız evliyayı, tüm sakinlerini hemşehrilerimi selamlıyorum. Bugün yine çok muhteşemsin İstanbul. 23 Mart'ta Yenikapı'da 1.5 milyonluk mitingle tarih yazmışsın. Bugün Maltepe'de yine tarih yazıyorsun.

Sen umutsun İstanbul, sen Fatih'in şehrisin. Sen Fatih Sultan Mehmet'in torunlarının şehrisin. Sen şehitler diyarısın. Bugün anlamlı bir gün, Allah sizden razı olsun. Şu alandaki çoşkuyu yayılan umudu rabbim daha da çoğaltsın.

ATEŞ ALTINDAKİ GAZZE'Yİ SELAMLADI 


Bugün burada, İstanbul'da, Maltepe'deki muhteşem meydanda sadece 10 Ağustos mitingimizi yapmıyoruz. Irak'a biz burada diyoruz. Suriye, Myanmar, Libya, Gazze'deki kardeşlerimize buradayız diye sesleniyoruz. Gazze'nin çocuklarına selam gönderiyoruz. Biz buradayız Gazze, öfkemizle, yanan yüreklerimizle.

Şucaiyye'den mehmetçiğimizi 100 yıl önce çektik ama yüreğimizi çekmedik. Öldürerek, zulmederek Filistinlilerin yaşam haklarını ellerinden aldılar. Hitler, Almanya'da nasıl ari bir ırk oluşturmaya çalıştıysa İsrail'de aynı hedefin peşinden koşuyor.

Kadınları öldürüyorlar ki Filistinli doğurmasınlar, bebekleri öldürüyorlar ki büyümesinler, erkekleri öldürüyorlar ki vatanlarını savunmasından. Kundaktaki bebekten dahi korkuyorlar. Öldürdükçe daha da korkacaklar. Kan akıttıkça akıttıkları kanda boğulacaklar. Hiçbir zulüm ebedi değildir.

Hesap gününün gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Hukukun işleyeceğine yürekten inanıyoruz. Bebek katlillerinin yaptıklarının hesabını hukuk içinde vereceklerini biliyoruz. Filistin yalnız değilsin. Samimi müminlerin hepsi Gazze'nin yanında. İstanul, Diyarbakır, Trabzon, Adana... 81 vilayet, 77 milyon Gazze'nin yanında.

Gazze ve Filistin'in yanında durmaya devam edeceğiz. Son saldırıda 10 gazeteci hayatını kaybetti. Anadolu Ajansımıza saldırılar oldu. Dış dünyada tepki var mı? Neredesiniz, Filistin'de ölen gazetecileri neden görmüyorsunuz.

ÇÜRÜK YUMURTA BENZETMESİ 


Kılıçdaroğlu senin gidecek yerin var mı? Bahçeli gidecek yerin var mı? Yanınıza da bir tane monşer aldınız. 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta etmez. Kılıçdaroğlu, İsrail'de basın özgür diyordun, Filistin'de 10 gazeteci öldü, neden susuyorsun?

En zor şartlarla ulaştırdığımız yardımlarla Gazze'deyiz. Yardım kuruluşlarımız, Irak ve Suriye'de. Bahçeli de biliyor ama hakkı konuşmuyor.TİKA koordinasyonunda ciddi miktarda yardım ulaştırdık. AFAD, TİKA, Kızılay, Diyanet, TRT ile Gazze'deyiz. Yaralıların tedavi edildiği Şifa Hastanesi'ni biz yaptırdık, yapmaya da devam ediyoruz.

Gazze için ne yaptınız diye soranlar, bunu Gazzelilere sorsunlar. Cevabını Gazze'den alırlar. Dışarda olduğu kadar içerde de bazıları bize karşı hücuma geçtiler. Pensilvanya ve onun medyası bu işte başı çekiyorlar.

"CEMAAT İSRAİL'DEN YANA OLDU" 


Bu Pensilvanya otoriteden izin almadan iş yapamaz. Mavi Marmara olayında İsrail'den yana olmadılar mı? Pensilvanya'nın oyuncağı CHP, MHP ve monşer adayları Gazze'yi bırak Türkmenlere bak diyor. Türkmenlere yardım götüren TIR'ları kim çevirdi, paralel yargı.

Bunlar olurken CHP'nin Bahçeli'nin sesini duydunuz mu? Bu yardımlar Türkmenlere gidiyordu, niye konuşmadınız? Türkmenler istismar malzemesi yapılmak istemediklerini açıkça ifade ettiler. Onlar konuştukça güvenlikleri tehlike altına giriyor. Ama ne CHP ne MHP'nin böyle hassasiyeti yok.

"BU ADAMI GÖREVDEN ALIN" 


Bu monşer aday zaten bu işlerden hiç anlamaz. Suudi Arabistan 'Bunu çekin' diye bize söyledi, mevcut cumuhurbaşkanımız Abdullah Bey'e söyledi, dışışleri bakanımıza söyledi. 'Bu adamı alın burdan' dedi. Biz de dedik ki 'Yani seçim yapıldı, seçimle geldi seçimle geleni alma imkanımız malum yok.

Biz sizi bu noktada gücendirmek istemeyiz ama böyle bir imkan yok.' Bu bize ne dedi biliyor musunuz 'Benim arkamda durmuyorsunuz' dedi. Tamam da sen başarısızsın, beceriksizsin. Seni bundan dolayı istemiyorlar. Diyor ki 'bana nişan taktılar.' Sana gidesin diye nişan taktılar

"TERCÜMAN MI ARIYORUZ?" 

Neymiş profesörmüş, neymiş 3 dil biliyormuş. Biz tercüman mı yoksa ülkeyi yönetecek adamı mı arıyoruz? Tercüman arıyorsak çok... 3 dil bilen de var, 5 dil bilen de var. Ben işte tercümanlarla götürüyorum işi hamdolsun. Neymiş babası muhterem bir insanmış, babanın sana faydası yok. Sonuç olarak İstiklal Marşını bile bilmeyen bir monşer. Sadece monşer değil, CHP'nin genel müdürü gibi bu da çarkçı.

"YANLARINA KAFADAR ALDILAR" 


Çekoslovakya Devlet Başkanı arkadaşım' diyor. Ekmel, Çekoslovakya diye devlet mi kaldı Artık Çek Cumhuriyeti var. Çekoslovakya diye devlet var mı Çekoslovakya iki ayrı devlet oldu.

Çekoslavakya ayrılalı 21 sene oldu. Şimdi bir de Yugoslasya derse, Sovyetler Birliği derse şaşırmayın. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli zaten eğlendiriyordu, şimdi yanlarına bir de kafadar aldılar. Monşerde sigortalar attı. Ama ben üzülüyorum. Üst yönetim ne olursa olsun, bu tabana yapılan haksızlıktır. Ben CHP seçmenine üzülüyorum. O makamda siyaset yapılmaz diyor. Biz oraya sekreter seçmiyoruz.

"ÇAKMA ADAY DERSİNİ ALACAK" 


Monşer adayı dayattılar, 40 günde siyasetçi olunmaz. Türkiye'ni sevincine ortak olamayan teveccüh görmez. İnanıyorum ki Türkiye bu çakma adaya sandıkta gereken cevabı verecektir. İstanbul bir kez daha tamam inşallah, İstanbul tamamsa 81 vilayet de tamamdır. İstanbul kutlu açılışların, fetihlerin ve fatihanın şehridir. İstanbul bizim rehberimiz, ışığımız oldu. İstanbul merkezdir. Siyasete ilk adımı İstanbul'da attım. Hiçbir zaman mevkilerin, makamların peşinden koşmadım. Biz bu makama efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Ben diyenlerden olmadık, biz dedik. 

Yol arkadaşlarımızı iyi seçtik. Biz milletin aşk ateşinde yanmak için, kavrulmak için yola çıktık. İstanbul'a hizmetkar olmak şeref. Biz bu şeferi bahtiyarlığı tattık. Siirt'te bir şiir okuduk bizi mahkum ettiler. Sandıkta yenemeyeceklerini anlayıp bizi safdışı bırakmak istediler.

"MANŞETLERİNİZ BİZE İŞLEMEZ"

Biz Hakk'a ve halka teslim olmuşuz. Sizin manşetleriniz, bize işlemez. Sizin tehditleriniz, bize işlemez. Sizin kurşunlarınız, sizin suikast planlarınız, sizin işaret ettiğiniz darağacı yolları, bize işlemez. Allah'a hamdolsun işlemedi. 'Muhtar bile olamaz' diye manşetler attılar. O manşetler bize tesir etmedi. Nice suikast girişiminde bulundular. O tehditler bizi yolumuzdan çevirmedi.

Ekmel Bey çıkmış diyor, Marmaray'ı Süleyman Bey başlattı, Bülent Bey başlattı diyor. Dersine iyi çalış da gel. Utanmasa Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de onlar başlattı diyecek. 

SON VASİYETİNİ AÇIKLADI 


Başbakan olarak İstanbul'daki son mitingim olabilir. Bugün İstanbul'a veda etmiyorum. Ben bugün sizlere veda etmiyorum. Allah takdir ederse doğduğum bu şehirde vefat etmek, hiç olmazsa bu şehre defnedilmek benim en büyük arzum ve en büyük vasiyetimdir.

Karşınızda cumhurbaşkanı değil, en başta Kasımpaşalı Recep Tayyip Erdoğan var. Beraber yürüdüğümüz tüm arkadaşlarımdan helallik diliyorum. Hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Bu bir son değil. Bugün İstanbul'da bir sayfayı kapatıyor ve yeni bir sayfayı açıyoruz. Allah'a emanet olasın İstanbul, Allah yar ve yardımcımız olsun."


Yorumlar (0)
6
açık
Günün Anketi Tümü
En Çok Sevdiğiniz Renk Hangisi?
Namaz Vakti 07 Mart 2021
İmsak 05:58
Güneş 07:22
Öğle 13:20
İkindi 16:33
Akşam 19:08
Yatsı 20:27
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 27 60
2. Galatasaray 27 57
3. Fenerbahçe 27 55
4. Trabzonspor 27 51
5. Hatayspor 28 46
6. Alanyaspor 27 43
7. Gaziantep FK 28 43
8. Karagümrük 28 41
9. Göztepe 27 36
10. Antalyaspor 27 35
11. Sivasspor 26 33
12. Konyaspor 26 32
13. Malatyaspor 28 31
14. Kayserispor 27 31
15. Kasımpaşa 27 29
16. Başakşehir 28 29
17. Rizespor 27 28
18. Ankaragücü 27 26
19. Erzurumspor 27 26
20. Denizlispor 27 24
21. Gençlerbirliği 27 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 25 53
2. Samsunspor 25 50
3. İstanbulspor 25 47
4. Adana Demirspor 25 45
5. Altınordu 25 45
6. Altay 24 41
7. Tuzlaspor 24 41
8. Ankara Keçiörengücü 25 40
9. Bursaspor 25 34
10. Ümraniye 25 34
11. Bandırmaspor 25 32
12. Boluspor 25 29
13. Menemenspor 25 27
14. Adanaspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 25 22
17. Ankaraspor 25 16
18. Eskişehirspor 25 7
Takımlar O P
1. Man City 27 65
2. Leicester City 28 53
3. M. United 27 51
4. Chelsea 27 47
5. Everton 26 46
6. West Ham 26 45
7. Liverpool 27 43
8. Tottenham 26 42
9. Aston Villa 26 40
10. Arsenal 27 38
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 28 35
13. Crystal Palace 27 34
14. Southampton 27 33
15. Burnley 28 30
16. Newcastle 27 27
17. Brighton 27 26
18. Fulham 27 23
19. West Bromwich 28 18
20. Sheffield United 28 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 24 58
2. Barcelona 26 56
3. Real Madrid 25 53
4. Sevilla 25 48
5. Real Sociedad 25 42
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 26 37
8. Celta de Vigo 26 33
9. Granada 25 33
10. Levante 25 32
11. Athletic Bilbao 24 30
12. Valencia 26 30
13. Osasuna 26 28
14. Cádiz 26 28
15. Getafe 26 27
16. Real Valladolid 26 25
17. Elche 25 24
18. Eibar 26 22
19. Deportivo Alaves 25 22
20. Huesca 26 20