O görüşme Saray'ı düşürdü!

HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Baykal- Erdoğan görüşmesini değerlendirdi. Önder Baykal'ın hamlesinin Saray'ı düşürdüğünü iddia etti.

O görüşme Saray'ı düşürdü!
HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, 7 Haziran seçimlerindeki sonucunu Gezi Parkı olaylarının faturası olarak nitelendirdi. Baykal'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Dışişleri Konutu'nda görüşerek Saray'ı düşürdüıünü iddia eden Önder, bundan sonra hiçbir siyasetçinin Beştepe'ye gitmeyeceğini söyledi.

Sırrı Süreyya Önder, Kanal D'de katıldığı programda AK Partili Yalçın Akdoğan'ın çözüm süreciyle ilgili sözlerini değerlendirdi. Akdoğan'ın "Çözüm sürecinin ancak filmini çekerler" sözlerine "Yav he he" diyorum sözleriyle cevap veren Önder, AK Parti'nin seçim sonrası büyük bir şok yaşadığını söyleyerek 7 Haziran seçim sonuçlarını Gezi Parkı'nın bir faturası olarak nitelendirdi.

"GEZİ'Yİ İYİ OKUDUK"

Türkiye'de Gezi kuşağı diye yeni bir kuşağın oluştuğunu ve bu kuşağın mevcut siyasi partileri sıkıcı bulduğunu ifade eden Önder, Dışişleri Konutu'ndaki Baykal- Erdoğan görüşmesini de değerlendirdi. Önder şöyle konuştu;

"Tebrik ediyorum Baykal'ı. Ben seninle orada görüşmem dedi. Hani kibiriniz! "Ey" diye başlıyordunuz bişey kalmadı! Kalktın tıbış tıbış Dışişleri Konutu'na gittin. 
 
Saray kimi çağırsa, hele gel gel falancanın bahçesinde buluşalım diyecekler. Iskartaya çıktı yani! Saray düştü düştü!"

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2015, 09:55

YORUM EKLE