Masadaki olay kitap!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i ziyareti sırasında önlerinde yer alan kitap ismiyle dikkat çekti.

Masadaki olay kitap!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kardeşi Hacı Ali Demirel'in vefatı ve geçirdiği rahatsızlık nedeniyle 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e ziyarette bulundu. 

Erdoğan, dün İstanbul'dan Ankara'ya geldikten sonra Demirel'in Güniz Sokak'taki evine gitti. 

Yaklaşık yarım saat süren ziyarette, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga da bulundu. Demirel'in kardeşi Hacı Ali Demirel, 18 Aralık 2014'te hayatını kaybetmişti.

ÖNLERİNDEKİ İLGİNÇ KİTAP!

Görüşme sırasında ikilinin önünde yer alan Demirel'in masasının üstünde, TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu'nun kitaplaştırdığı 'Darbe Tutanakları'nın yer alması dikkat çekti. Komisyon Demirel'i de dinlemişti. Alınan ifadeler üç kitap halinde yayınlanmış, tutanakların ilki, Demirel'in tanıklıklarına dayanan kısımdan oluşmuştu.

DEMİREL: ZORDUR İŞİNİZ

Ziyaret sırasında Demirel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, halk tarafından seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olduğunu, ülke meselelerini, dünya meselelerini en iyi şekilde takip etmek ve çözüm bulmak için çalıştığını söyledi. Demirel, “Zordur işiniz. Koşuyorsunuz, koşturuyorsunuz.

Allah yardımcınız olsun” dedi. Erdoğan da Demirel’e geçmiş olsun dileğini ileterek sağlığıyla ilgili bilgileri yakından takip ettiklerini söyledi. İslamköy’deki açılışa yoğun programı nedeniyle katılmadığını ifade eden Erdoğan, Demirel’e “Ama verdiğiniz mesajları takip ettik. Bunlar bizler için de geleceğe yönelik ayrı bir heyecan vesilesiydi” diye konuştu.
Erdoğan, kardeşi Hacı Ali Demirel’in vefatı nedeniyle de 9. Cumhurbaşkanı Demirel”e başsağlığı dileğini iletti.

ERDOĞAN: İKAZLARINIZ BİZE YOL GÖSTERİR

Ziyarette, 9. Cumhurbaşkanı Demirel’in Türkiye’nin siyasi hayatında önemli bir tecrübesi bulunduğunu kaydeden Erdoğan, “Bundan sonraki süreçte de bizler, elimizden gelen bütün gayreti ortaya koymak suretiyle yaklaşık 12 yıllık bir Başbakanlık süresi, şimdi de cumhurbaşkanlığı sürecinde ülkemize hizmeti inşallah hayırlısıyla sürdürmek istiyoruz. Rabbimizin verdiği takat ile bunu götüreceğiz. İkazlarınız bize yol gösterir” dedi. 

Demirel’in kardeşi Hacı Ali Demirel, 18 Aralık 2014’te ileri yaşa bağlı rahatsızlıklar sebebiyle Ankara’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti.

Demirel, rahatsızlığından dolayı hastanede bulunduğundan kardeşinin cenazesine katılamamıştı.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 10:52

YORUM EKLE