Koalisyon teklifine öyle bir yanıt verdi ki...

MHP lideri Bahçeli'den, CHP lideri Kılıçdaroğlu"nun "Hükümeti birlikte kuralım. Bahçeli başbakan olsun" sözlerinin ardından twitter'da ilginç mesajlar geldi.

Koalisyon teklifine öyle bir yanıt verdi ki...

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Vehimli ve telaşlı  bir ruh haliyle mezun olmadıkları koltuk ikramına meyledenler, sanıyorum  hırslarına yenilenler, ilkeleri çoraklaşanlardır. Koltuk bir amaç değil,  vasıtadır. Ülküsüz bir koltuk, ilkesiz ve iradesiz bir duruş akıllıya deli, alime  cahil, kahramana korkaklık yaftası vurmaktır" değerlendirmesini yaptı. 

 
  MHP'den yapılan açıklamaya göre Bahçeli, Twitter'dan yayınladığı  mesajında, 11 ayın sultanı mübarek ramazana kavuşmanın manevi haz ve bereketinin  doyasıya yaşandığını belirtti. Allah'tan duaların kabul olması için niyaz eden Bahçeli, milletin ve  Türk-İslam aleminin ramazanını kutladı. 
  
Bahçeli koalisyon tartışmalarına ilişkin de mesajlar verdi:
 
    "Bir davası olan, bir ülküyü rehber edinen, yüksek değerlere, büyük  hedeflere varlığını adayanlar için iyilik bir tercih değil, zorunluluktur.  Hayatın anlamı esasen onu aramaya bağlıdır. Peyami Safa der ki hayat duyulara ait  plandan zekaya ve idrake ait bir plana yükseliştir. 
 
KOLTUK İKRAMINA MEYLEDENLER...
 
Acaba diyorum, koltuk tedarikçiliğine heveslenenler, mevki  düşkünlüğüne kapılanlar hayat ve siyasetin hakkını layıkıyla verebilirler mi?  Meçhulün girdabında sürüklendiklerini unutup da malumun kıyılarına çıkmayı  isteyenler çözüldükçe düğümlendiklerini ne zaman anlayacaklar? Vehimli ve telaşlı  bir ruh haliyle mezun olmadıkları koltuk ikramına meyledenler, sanıyorum  hırslarına yenilenler, ilkeleri çoraklaşanlardır. Koltuk bir amaç değil,  vasıtadır. Ülküsüz bir koltuk, ilkesiz ve iradesiz bir duruş akıllıya deli, alime  cahil, kahramana korkaklık yaftası vurmaktır. 
 
ÇÜRÜK KOLTUK İMALATÇILARI...
 
Gün aşırı taktik hamlelerle ön almaya çalışan çürük koltuk  imalatçılarına önceliğimizin ne olduğunu tarihe bakarak öğrenmelerini tavsiye  ederim. Hiç olmazsa Merhum Ömer Seyfettin'in Nadan isimli hikayesindeki Köse  Vezir'i, Pembe İncili Kaftan'daki Muhsin Çelebi'yi okumalarını öneririm. Uyum,  uzlaşma ve işbirliği temellenecekse evvela kırmızı plaka sevdasından kırmızı  çizgilerin seviyesine gelinmesi şart ve mecburidir. Çıkarlarının sıcak takibiyle  arka oda müzakerelerine soyunup sahte alicenaplık pozları verenler önce samimi  davranmalıdır"
 
VE LA GALİBE İLLALLAH
 
Türkiye'nin yüzeye çıkmasının geçmiş 13 yılıyla yüzleşmesiyle mümkün  olduğunu savunan Bahçeli, "Unutmayalım, küçük adamlarla, güdük adımlarla büyük  hedeflere varılamaz. Bir ülküsü olanlar nefsine aldanmaz, ucuz istismarlara  kanmaz. Müslümanlar Endülüs'ten çekilince El Hamra Sarayı'nı ele geçirenler her  şeyi silerler. Yalnızca şu ifadeler tarihe ve batıla meydan okurcasına kalır: 'Ve  la galibe illallah', yani galip olan sadece Allah'tır. Herkesin bir planı varsa  Allah'ın da vardır, hesabın üstünde de kutlu bir hesap vardır" değerlendirmesini  yaptı.
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2015, 09:24

YORUM EKLE