Kılıçdaroğlu bombaladı!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, başbakanlık teklifini reddeden ve "Koltuk tedarikçiliği" sözleriyle tepki gösteren MHP Lideri Bahçeli'ye yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Seçim hesabıyla düşünenler AKP'siz seçeneği hayal dahi edemiyor" dedi.

Kılıçdaroğlu bombaladı!

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, diğer muhalefet  partilerinin, "bir sonraki seçimi hesapladıkları için AK Parti'siz bir seçeneği  hayal dahi edemez durumda" olduklarını savunarak, "Bizim tek önceliğimiz baştan  beri, halka verdiğimiz sözlerin, ortaya koyduğumuz ilkelerin hayata geçmesidir"  ifadesini kullandı. 

 
Kılıçdaroğlu, milletvekili genel seçiminin ardından koalisyon  tartışmalarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. 
 
Seçimin ardından yaptığı açıklamadaki, "Yüzde 60'lık blok" şeklindeki  sözleriyle halkın kendilerine verdiği sorumluluktan bahsettiğini ifade eden  Kılıçdaroğlu, "yüzde 60'lık blok" derken, kimsenin kimseyle bir arada olmasını,  bir siyasi ortaklığı değil, Türkiye'nin önceliği hukuk ve demokrasi üzerindeki  tahribatın giderilmesi için halkın kendilerine verdiği sorumluluğu anlatmaya  çalıştıklarını aktardı. 
 
CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin çıkarı ve ilkeler için her  koltuktan feragate hazır olduklarını vurguladı. 

Seçim öncesinde üç siyasi partinin de "AKP otoriterliğinin  sonlandırılmasını, demokratik hukuk devletinin yeniden oluşturulmasını, başta  17-25 Aralık olmak üzere yolsuzlukların üzerine gidilmesini" öncelik olarak  açıkladıklarını hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti: 
 
 "Halk da sandıkta yüzde 60'a bunun için yetki verdi. Bir sonraki  seçimi değil, Türkiye'yi düşünen her siyasetçinin görevi bu sorumluluğu yerine  getirmektir diye düşündük. 'Bunun için her koltuktan feragat etmeye hazır  olduğumuzu' söyledik ve gösterdik. Çünkü 'bizim için önemli olan ilkeler ve  Türkiye'nin çıkarıdır' dedik. Bizim tek önceliğimiz, ilkeler ve halka verdiğimiz  sözlerin hayata geçmesi. 
 
Görünen o ki diğer muhalefet partileri bir sonraki seçimi  hesapladıklarından olacak, AKP'siz bir seçeneği hayal dahi edemez durumdalar.  Bizim tek önceliğimiz baştan beri, halka verdiğimiz sözlerin, ortaya koyduğumuz  ilkelerin hayata geçmesidir. Emekliye 2 bayramda ikramiye, çiftçi mazotunun 1,5  lira olması, taşeron işçiliğin kaldırılması, asgari ücretin bin 500 lira olması  gibi... Çünkü siyaseti millete hizmet etme işi olarak görüyoruz. Bundan sonra da  böyle olacak. Bizim dışımızdaki partiler, ne yazık ki kiminle koalisyon yapıp  yapmayacaklarını söylüyor, bizim içinse kriter, ilkeler ve halka verdiğimiz  sözlerdir." 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2015, 14:50

YORUM EKLE