Erdoğan'ın jetonu geç düştü ama...

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmanın gündeminde Erdoğan'ın Saygun ziyareti vardı

Erdoğan'ın jetonu geç düştü ama...

 CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu bugünkü grup toplantısında üç konu üzerinde durdu.

Kılıçdaroğlu'un gündeminde Cilvegöz'de meydana gelen saldırı, yeni anayasa ve Erdoğan'ın Ergin Saygun ziyareti vardı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın Ergin Saygun ziyaretini insani olarak değerlendirdi ve "Vicdanını rahatsız. Dünyanın heryerinde bu olay önüne çıkıyor. Jetonu biraz geç düştü. Ama hiç düşmemesinden daha iyidir. O ziyaret aynı zamanda bizden de özür anlamına gelir." dedi.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları;

ERDOĞAN'I ERGENEKONCU YAPACAKLAR MI?

Sözde aydınlara sesleniyorum. Sakın Recep Tayyip Erdoğan'ın ipiyle kuyuya inmeyin, sizi ters köşeye yatırır. Daha düne kadar herkes Ergenekoncuydu. Başbakan Ergin Saygun'u ziyaret etti. Bakalım şimdi ne yazacaklar?

JETONU BİRAZ GEÇ DÜŞTÜ

Sayın Başbakan ziyaret etmesi insani bir harekettir dedim. Vicdanı rahatsız. Dünyanın heryerinde bu olay önüne çıkıyor. Jetonu biraz geç düştü. Hiç düşmemesinden daha iyidir. O ziyaret aynı zamanda bizden de özür anlamına gelir. Başbakan'ın Saygun'u ziyareti kamu vicdanında temizlendiği anlamına gelmez.

HATAY'DAKİ BOMBALI SALDIRI

Dün Hatay'dan acı bir haber aldık. Sayın Hurşit Güneş'i görevlendirdim. Orada olayın ayrıntılarını öğrenmeye çalışıyor. Olayın olduğu yerle ilgili kamera kayıtları var. İzlemek için başvurdu. Önce tamam dediler sonra göstermediler. Bakanlar gidip izliyor bizim milletvekilimize neden yasak. Siz çifte standart yapıyorsunuz. 

BOMBANIN SORUMLULUĞU ERDOĞAN'IN SIRTINDA

Ne yaparlarsa yapsınlar Suriye politikasından Türkiye'yi batağa sürüklediler. Daha düne kadar kardeşim diyordu sonradan çark etti. Orada bir bomba patladıysa onun sorumluluğu senin sırtında. Uçak işine dönmesin sakın uçağın düşürüldüğünü de başka yerlerden öğrendik.

HANGİ SINIR KAPISI KAPALIYDI

Cilvegözü sınır kapısı Türkiye tarafından kapatıldı dediler. Madem kapatıldı nereden geliyor bunlar... Yabancı bir basın mensubu kimlerin nasıl bomba imha ettiğini gösterdi. Şimdi sormamız gereken soru şu "bu bomba olayını Türkiye Cumhuriyetine tatmin edecek şekilde açıklayacak mısınız?"

YENİ ANAYASA KOMİSYONU

'Seçimlerden önce CHP olarak özgür bir anayaya sahip olmunmasını dile getirdik. Baskılardan arındıran bir anayasa. Atatürk'ün vasiyetine uygun olacak bir anayasayı dile getirdik. Seçimler bitti bize dediler ki "siz özgürlükçü anayasa istiyordunuz dimi hadi uzlaşma komisyonu kuralım" dediler.

Bu görüşmeler her siyasi partinin Türkiye'ye nasıl baktığını göstermek açısından çok önemli. Demokrasiye nasıl bakıyoruz. Bunu herkes koyduğu önerilerle kendisini gösterdi. Biz CHP olarak anayasa değişiklikleri konusunda söylediklerimizn arkasında durduk. Şimdi bazı önemli düzenlemelerde var' diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2013, 16:11

YORUM EKLE