Dinlendiğime dair elimde talepler var

CHP İstanbul büyükşehir belediye başkan adayı Sarıgül, İstanbul’a ilişkin projelerini anlattı. Kendisini dinlediklerini söyleyen Sarıgül, ‘Kanunsuz dinlemenin belgesi elimizde’ dedi

Politika 23.01.2014, 09:38 23.01.2014, 17:47
163
Dinlendiğime dair elimde talepler var
 CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Milliyet gazetesini ziyaret etti. Belediye başkanı olması durumunda İstanbul’da gerçekleştireceği projeleri anlatan Sarıgül’e ziyaretinde CHP Fatih Belediye Başkan adayı, eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın yeğeni Sabri Erbakan da eşlik etti. Sarıgül’ün gündemdeki konulara ilişkin görüşleri şöyleydi:

‘AKP de karıştı’

“Tamamen bir varsayımla hareket ederek benim üzerime geliyorlar. Mal varlığıma el konulmasıyla ilgili konuya Ak Parti de karıştı. Niye böyle bir şey yapıyorlar? O dönemde ben ticaret yapıyorum. Borçlanmış olabilirim. Bir bankadan kredi de kullanmış olabilirim. Bir banka vermiş olduğu krediyi 16 sene sonra mı arıyor? Seçime 70 gün kala mı bu krediyi arıyor? Avukatlarımız müracaatta bulundu.

Bu kredinin hangi tarihte, hangi imzayla kullanıldığını bize ibraz edin dedik. Hiçbir şey ibraz edemediler. Mahkemeye gidiyoruz. Bizimle ilgili kullanılmış bir kredi söz konusu değil. Kullandığımız kredinin bütün belgelerini istiyoruz. Bank Ekspres’in bilirkişilerinden bize intikal eden ‘Sarıgül’ün borcu yoktur’ belgeleri var elimizde. Bunları daha sonra açıklayacağız. Bir bankaya borcunuz varsa senedin günü geldiği gün sizi ararlar. Dakika geçirmezler.

Hiçbir tebligat yok. O tarihte benim şahıs olarak aldığım bir kredi de söz konusu değil. Bu zamana kadar neden tebligat yapılmadı? Bir siyasi partinin genel merkezi gibi çalışan bir yapı. Anket sonuçlarından rahatsız oldular. Bunun üzerine neler yapabiliriz diye düşündüler ama çok yanlış bir yerden başladılar. Bugün ya da yarın Korkmaz Yiğit de bir açıklama yaparak durumu anlatacaktır. Ben çok mutluyum. AKP’li eski bir bakan dostum beni aradı, ‘Bu bir işgüzarın yaptığı bir iş. Bu bizi mahvetti. Sana yaradı’ dedi.”

‘Beni dinliyorlar’

“Bizimle ilgili olarak birçok şeyi araştırıyorlar. Bizi gayrıresmi dinlemelerinin tapeleri dahi elimizde. Kanunsuz dinlemenin belgesi şu anda elimizde. Bir belediye başkan adayını resmi olarak dinliyorsun. Çok sevdiğim bir işadamıyla konuşmalarım var. Bu dinleme de
1,5 ay önce gerçekleştirilmiş.”

Son 20 gün 20 proje

“Maç başladı. Kırmadan, dökmeden, medeni ölçüler içerisinde mücadelemi vereceğim. Çünkü ben İstanbul’u biliyorum, sorunları ve çözümleri biliyorum. Zayıf fikir agresif olur, güçlü fikir çok rahattır. Ben hiçbir şekilde rakiplerimi en ufak bir şekilde negatif bir kampanyayla vurmayacağım. Yaptıklarına teşekkür ederim ama biz daha iyisini yapacağız. Son 20 günde her gün bir projemizi açıklayacağız.”    

‘Oyun kurucu benim’

“Ben yönetmeye geliyorum. Burası artık doğan güneş. Bunun için de toplumun her kesimini kucaklamak mecburiyetindeyim. AKP diyor ki; ‘Ben yurttaşlarımın yüzde 50’sini kucaklarım.’ Ben yurttaşlarımın yüzde 100’ünü kucaklamak istiyorum. Benim ötekim olmayacak. Ben seçimi kazanacağımı görüyorum. İstanbul halkına yoğun bir şekilde hizmet edeceğim. Önümüzdeki günlerde İstanbul’a dair yapacaklarımızı somut bir şekilde ortaya koyacağız. Şu anda oyunu ben kuruyorum.

Top bende. Rakip şu anda faullü oynamaya başladı. Demek ki zayıf. Ben kaç oy alacağımı, oy oranımı bile şu anda biliyorum. Sarıgül, çıkmayacağı bir sandığa girmez. Ben bana oy veren yurttaşlarımın haklarını, hukuklarını koruyacağım ama ben Ak Parti’ye oy veren yurttaşlarımın da haklarını koruyacağım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan binlerce arkadaşım var. Hiçbirinin aşıyla ve işiyle oynamam.”

‘MARMARA ÖLÜR’

“Kanal İstanbul’la ilgili olarak hocalarımız İstanbul boğazının 60 metre altından akan ve Karadeniz’i temizleyen ve üstten bir döngü olarak seyreden bir akıntıdan bahsediyor. Kanal İstanbul’u açtığımız andan itibaren buradaki su dengesi bozulacak ve bir süre sonra Boğaz, yumurta sarı kokusunda Haliç gibi olacak. Marmara Denizi de ölecek. İstanbul’un tek akciğeri konumundaki Kuzey Ormanları da kurumayla karşı karşıya kalacak.

Bütün verileriyle birlikte değerlendireceğiz. Siyasi yanını bir kenara bırakalım, burada doğal dengenin korunması gerekmektedir. Karadeniz ülkeleri de bu konuyla ilgili uluslararası alanda bir açıklama yapmaya hazırlanıyor. Bir de Kanal İstanbul’un yanına yeni bir kent kurulacağı söyleniyor. İstanbul’da yeni kentlerin kurulmasına ihtiyaç yok. İstanbul’un sorununu İstanbul’da değil, Anadolu’da çözmek lazım.

Anadolu’dan göçü önlemek lazım, olanakları yüksek seviyelere çıkarmak lazım... 3. havaalanı konusunda da tartışmalar var. Bu alan kuş geçişleri açısından çok önemli. Dünyada kuş geçişlerini izlemek için binlerce turist seyahat ediyor. Biz İstanbul olarak bunu bile yeteri kadar pazarlayamamışız. 1,5 ay boyunca kuş geçişi var.”  

Takım oyunu

“İstanbul Belediyesi’nde yapacağımız bütün çalışmalarda takım oyunu yapacağız. Çevre, ekonomi, ulaşım... Bundan sonra İstanbul’da bir takım konuşacak. Sarıgül’ün görevi maestro görevidir. ‘Her şeyi ben biliyorum’ değil, benim görevim en iyi bilenlerle çalışmaktır. İstanbul’un trafiğine ilişkin çözüm önerilerimizi seçime 10 gün ya da 1 hafta kala açıklayacağız. 3 yıldır hazırlanıyoruz. Japonlarla, Korelilerle, Çinlilerle ve ülkemizdeki çok değerli üstatlarla çalışıyoruz.”

‘CEVABI MEYDANDA’

“17 Aralık operasyonlarıyla ilgili benim bir şey söylememe gerek yok, yurttaşlarımız ellerinde ayakkabı kutularıyla meydanları doldurarak gereken tepkiyi ortaya koyuyor.
 
‘19 Nişantaşı yaratacağız’

“Bir şehir çocuk gibidir. Şehre bakarsanız coşar, bakmazsanız ağlar. İstanbul’a gelen turistlerin ilk sordukları şey ‘Nişantaşı’na nasıl gidebiliriz?’ oluyor. İstanbul’un 19 ilçesinde Nişantaşı olması lazım. Bir eleştiride de bulunayım. Bağdat Caddesi de fena değil değil ama ben orayı da şahlandıracağım. Bu yılbaşında 2,5 aylık süre boyunca Nişantaşı’nda 6,5 milyon yurttaşımızı ağırladık.

Esnaf 2 yıllık cirolarını 2 ayda yaptığını söylüyor. İstanbul’da görev yapmış olan başkonsoloslarımızla görüşüyorum. Hepsini davet edeceğiz, İstanbul’un tanıtımını kendi ülkelerinde yapacaklar. Dünyanın en önemli ressamlarını davet edeceğiz. Yalısını vereceğiz, Boğaz kenarında oturacak, finansmanını sağlayacağız, İstanbul’un en güzel resimlerini yapacaklar.

New York’ta, Paris’te, İngiltere’de İstanbul’u yaptıkları resimleriyle birlikte onlar tanıtacaklar.” “Bu süreçte benim sabrımı ne taşırır? Ailevi konulara girerlerse, belden aşağı konulara girerlerse paramparça ederim, yakar yıkarım. Onun dışında her şeyi söyleyebilirler, problem yok. Malvarlığımla ilgili söylenenler doğru değil. Mal beyanı yapacağım.”

‘Kürtler bizimle’

“Sırrı Süreyya Önder dedi ki ‘Sarıgül Allah’ı da Atatürk’ü de bıraksın benim karşıma gelsin.’ Kürtlerin çoğu Şafi’dir. Büyük bir bölümü bana oy verecek. Önder değil kim derse desin hepsi yüzde 100 bana oy verirler. Onlarda çok emeğim var. Kürtler’de yaş ortalaması 35’in üzerinde olanlar bizimle beraber.”
 
‘3-4 puan fark atarız’

“TMSF gibi olaylar çoğalırsa AKP’ye atacağımız fark çoğalır. Ak Parti Genel Merkezi bizim üzerimize daha yoğun gelirse oylarımız daha da artar. Bu koşullarda giderse 3, 4 puan farkla ipi göğüsleriz. Ben Ak Parti’yle yarışacağım. Bu yarışı yarı final maçı olarak görüyoruz. Bu yarıştan sonra da genel seçimler var. Biz Ak Parti’den yarı finali de almak istiyoruz finali de. CHP olarak buna hazırız. Genel seçimlerde de belediye başkanlığı görevime devam edeceğim. CHP finalde olacak.”

“34 bin sandıkta en az 3 arkadaşımız olacak. Aynı zamanda da belli ilçelerdeki sandıklarda üniversiteli arkadaşlarımızı görevlendireceğiz. 34 bin sandığın 34 bin mazbatasını alıp bize getirecekler. Bir siyasi partinin kazanma heyecanını partili yaşamıyorsa bir şey beklemeyin. Sandık ve örgütleme konusu benim en iyi bildiğim konu.

‘Geleceklerini yazıyorlar’

“Her ayın son pazarı Türkiye’de 741 ilçede örgütlü Değişim Gençleri yazıya çıkarlarlar. Onlar ‘Çare Sarıgül’ yazarken beni yazmıyorlar. Ben de yıllar önce ‘Bağımsız Türkiye, kahrolsun faşizm’, ‘Halkçı Ecevit’ yazarken dağa taşa ben kendi geleceğimi yazıyormuşum. Onlar da kendi geleceklerini yazıyorlar. Çare arıyorlar.”
 
Gezi ruhu önemli’

“Beyoğlu konusunda genel merkezimiz takdir ederse benim için Aylin Hanım’ın aday olmasında hiçbir mahsur yok. Aylin Hanım çalışmalarına devam ediyor. Halk arasında da son derece etkili olduğunu görüyorum. Partide adaylara müdahale etmem gibi bir şey söz konusu değil. Taksim ve Gezi’yi sadece Beyoğlu ve İstiklal Caddesi’ne mal etmek doğru değildir.

O, bütün İstanbul’dur, bütün Türkiye’dir. Gezi ruhu önemlidir, sol profilli adayları daha güçlü olunan yerlerde değerlendirmek mümkündür. Beyoğlu seçmeni sadece Cihangir’den ibaret değildir. Beyoğlu’nu Piyale paşa’sıyla Kasımpaşa’sıyla bir bütün olarak değerlendirmek gerekir.”
“İstanbul’la ilgili 3 büyük park projemiz var.

2’si netleşti 3’üncüsü üzerinde çalışıyoruz. Hangi projeyi yapacaksak olay yerinde açıklama yapacağız. 30 Mart akşamı çevreyi, doğayı seven, inançlara saygılı, laikliği savunan, sorun değil çözüm üreten, Prof. Erdal İnönü’nün devlet adamı nezaketini, zarafetini alan, rahmetli Özal’ın da pratik çözümlerini alan bir başkan geliyor.”


Yorumlar (0)
12°
açık
Günün Anketi Tümü
En Çok Sevdiğiniz Renk Hangisi?
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 05:46
Güneş 07:10
Öğle 13:18
İkindi 16:37
Akşam 19:16
Yatsı 20:35
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurumspor 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25
izmir escort escort izmir izmir escort escort antalya porno izle türk porno