Bahçeli'den yeni anayasa için açıklama!

Ankara'da gündem yeni anayasa çalışmalarına kilitlendi! Dün Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya gelen MHP lideri Devlet Bahçeli görüşme sonrası açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'den yeni anayasa için açıklama!

MHP Genel Başkanı devlet Bahçeli, bugün Başbakan Binali Yıldırım ile yaptığı görüşme hakkında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Başbakan'ın kendisiyle paylaştığı anayasa ile ilgili düşünceleri makul bulduklarını belirtirken görüşmenin olumlu geçtiğini belirtti.

Devlet Bahçeli resmi Twitter hesabından hesabından ise görüşme ile ilgili olarak detaylı bir açıklamada bulundu. MHP lideri açıklamasında "Bugün Sayın Başbakanın şahsımla paylaştığı anayasayla ilgili düşüncelerini müspet ve makul buluyoruz. Sayın Yıldırım'la oldukça verimli geçen görüşmemizin ülke ve millet hayrına güzel gelişmelere vesile olacağı kanaatindeyim. Henüz somut bir siyasi mutabakat sağlanmamış olsa da önümüzdeki sürecin Türkiye'deki fiili dayatmayı çözeceği ümidindeyim." dedi.

Bahçeli mesajlarında, Türkiye'nin çok sayıda sorunla boğuştuğunu belirtti ve şöyle devam etti; "Türkiye’nin sorun yumağı olduğunu, pek çok açmazı bulunduğunu her sağduyulu ve vicdan sahibi insanımız takdir ve tasdik edecektir. Şu sorunun cevabını aramak durumundayız: Akışa kendimizi bırakıp ağırlaşan meselelerin derinleşmesini atıl ve etkisiz şekilde izleyelim mi? Ya da milletçe hamle üstünlüğünü elimize alıp milli iradeyle gelişmelerin seyrine müdahil mi olalım? Önce bu kararı vermek zorundayız. Milliyetçi Hareket Partisi bahis konusu vatan ve millet olduğunda fedakarlıkta sınır ve eşik tanımayan bir inanmışlığa sahiptir. Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben anlayışımız bu inanmışlığın tezahürüdür. Biz tutarlıyız, ilkeliyiz, dürüstüz ve ahlakın burcuyuz."

'FİİLİ AÇMAZ TÜRKİYE'NİN ÖNÜNÜ TIKAMIŞTIR'


Mesajlarının devamında 'fiili açmaz ve kriz halinin' devlet ve toplumun önünü tıkadığını yazan Bahçeli, Başbakan Yıldırım ile yaptığı görüşmenin ayrıntılarını da paylaştı; "Şu anda fiili açmaz ve kriz hali Türkiye’nin önünü tıkamış, ufkunu kapatmış, devlet ve toplum hayatının ömrünü karartmıştır. Bilhassa 15 Temmuz’dan sonra siyasi dinamikler farklılaştığı gibi karmaşıklaşmış, ülkemiz öngörülebilir olmaktan çıkmıştır. Peki, vatan ve millet sevdalıları buna tepkisiz,ilgisiz,duyarsız ve yabancı mı durmalı, yoksa meşruiyet ve millete bağlılığı mı sağlamalıdır?

Elbette ikincisidir. Bu nedenle, bugün Sayın Başbakan’ın şahsımla paylaştığı anayasayla ilgili düşüncelerini müspet ve makul buluyoruz.

Sayın Yıldırım'la oldukça verimli geçen görüşmemizin, inanıyorum ki ülke ve millet hayrına güzel gelişmelere vesile olacağı kanaatindeyim. Henüz somut bir siyasi mutabakat sağlanmamış olsa da, önümüzdeki sürecin Türkiye’deki fiili dayatmayı çözeceği ümidindeyim. Milliyetçi Hareket Partisi mazlumların sesine kulak veriyor, çaresizlerin, umutla istikrar ve refah gözleyenlere el uzatıyor, kucak açıyor.

Sorunun bir parçası değil, çözümün yol başçısı; kaosun mimarı değil, huzur ve düzenin yol açıcısı olmaktan başka bir tercihimiz yoktur. Geleceğimizin politik kararı vatan coğrafyasının ana damarında yazılıdır; bunu anlamalı, buna göre hazırlık yapıp hareket etmeliyiz."

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 09:19

YORUM EKLE
YORUMLAR
ozan
ozan - 5 yıl Önce

erkekse at çamuru izi kalsın... bu kadınlar kendileri taciz etmişlerdir adamı

Suat Kılıçarslan
Suat Kılıçarslan - 5 yıl Önce

Neşe içinde dans ederek mi tacize uğramışlar! Hem de 11 yıl ... Pes doğrusu, bu hanımlarda hiç tacize uğramış bir hava yok. Resmen istedikleri olmayınca iftira atmışlar beyefendiye..

Ramço
Ramço - 5 yıl Önce

Yuh ya.. Güle oynaya yoga yap sonra da tacize uğradım de. Bir de 11 seneymiş. Resmen iftira atmışlar

Aristo
Aristo - 5 yıl Önce

Göz göre göre iftira atmışlar Akif Manaf a. Ben zaten hiç inanmamıştım.

Said
Said - 5 yıl Önce

Şu sarışın olan kadının vergi kaçakçılığı yaptığıyla ilgili haber okudum geçen günlerde Vatan gazetesinde.

Bülent
Bülent - 5 yıl Önce

Haydaaaa birader bunlar mı tacize uğramış. Komediye gel

gamze
gamze - 5 yıl Önce

sarışın olan özlem kalpakçı yeni adıyla "Zeynep Özlem Alataş" (şu anda yoga house diye biryer açmış) kendisinin derslerine birkaç kez katıldım. Bana da yoga cdlerini gerçek fiyatından pahalıya satıp bir de sistemde sorun var diye fiş de vermemişlerdi. Pahalıya sattıklarını sonradan farkettim. Yalnız kullandıkları yoga sistemi insana gerçekten iyi geliyordu o yüzden bu kadar insanı kendilerine çekebildiklerini düşünüyorum.