Arınç gündemi değerlendirdi

Arınç, CNN Türk Televizyonu'nda yayımlanan "Ankara Günlüğü" programına katıldı. Programda dersaneler konusuna değinen Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısında dersaneler konusu gündeme geldiğinde, Başbakan'a bu konuda neden bu kadar ısrarcı olduğunu sorduğunu söyledi.

Arınç gündemi değerlendirdi

 Arınç, CNN Türk Televizyonu'nda yayımlanan "Ankara Günlüğü" programına katıldı. Programda dersaneler konusuna değinen Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısında dersaneler konusu gündeme geldiğinde, Başbakan'a bu konuda neden bu kadar ısrarcı olduğunu sorduğunu söyledi.


Bazı kişilerin Başbakanın bizzat kendisine, 'Elimizde bunlar var. Biz bunları piyasaya süreriz, hükümetiniz bunlarla karşı karşıya kalır, bu işten vazgeçin...' dediler....

Yiğit adam bizim Başbakanımız. Bunların altında kalacak adam değil. 'Elinizden geleni ardınıza koymayın, Bu işi yapacağız. Siz de ne yapacaksanız yapın' dedi.

" Önce inanamadı ama ben dershane konusundan sonra her şeyin bittiğini ve olumlu noktaya evrildiğini düşünürken bombalar patlamaya başladı. Demek ki Tayyip Bey, Başbakanımız haklı çıktı. Mesele dershane değilmiş, aynı Gezi'deki gibi 3-5 ağaç meselesi değil, başka bir şeymiş.''

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dershaneler üzerinden hükümetin tehdi edildiğini "İlk kez söylüyorum" diyerek aktardı.
Başbakana dershaneleri kapatma konusunda "Siyaseten bakarsak önümüz seçim. Seçime giderken bir bir oy hesabını bile yapıyoruz. İkincisi bir geçiş dönemi gerektiriyor" anımsatmasını yaptığını ifade eden Arınç şunları söyledi:

TEHDİT ETTİLER

"'Derhaneler üzerinden beni, hükümetimi tehdit ettiler. "Bu dershane işinden vazgeçin" diyemez bize kimse. Bu bir siyasi karar. Bazen doğru olur bazen yanlış olur. Yanlış olursak bunun sonucunu yine siyaseten görürüz. Ama doğru olursa gençlerimiz kazanır. Bunun karşılığı 'Ben de seni yıkarım, ben de seni dinamitlerim, benim de elimde kasetler var, ben bunları piyasaya sürersem' dediğiniz zaman kimse onlar, o zaman bunlar dershaneler üzerinden cemaate mensubiyetlerini iddia ettikleri kişiler.

 GÜLEN'İN ÜZERİNDE ÜST AKIL VAR!

Arınç, bu soruşturmaların Fethullah Gülen'i de aşan bir "üst akıl" tarafından planlandığını iddia ederek, "Bir üst akıl bunları planlamış. Ama bu üst akılın kim olduğunu söylemem. Günü gelince yazar, söyleriz" dedi.

Arınç konuyla ilgili şöyle konuştu:

Ben zannediyorum, bir üst akıl - bunda Hocaefendi'yi de kastetmiyorum- belki daha yukarıda bir üst akıl Türkiye'de böyle bir operasyonu planlamış.

"Bir ülkeden mi bahsediyorsunuz" sorusuna Arınç, "Üst akıl işte, üst akıl" diye cevap verdi.
Utku Çakırözer'in "Üst akıl nedir efendim?" sorusunu şu şekilde cevapladı:

Söylemem. Bilsem de söylemem. Ergenekon Davası 5-6 yıl sürdü, hala birinci ismi öğrenebildin mi? Öğrenemedin. Var mı? Birinci isim diye oraya yazdılar mı oraya şemanın içerisine? Biz de biliyoruz. Günün birinde yazarız. Kimin olduğu ortaya çıkar.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2014, 12:45

YORUM EKLE