Telefon dolandırıcıları yakalandı!

Tüm uyarılara rağmen hala kandırmaya devam ediyorlar. Bu kez Adana'da telefonla aradıkları kişilere kendilerini 'savcı’ ve 'polis’ olarak tanıtıp dolandırıcılık 4 kişilik grup yakalandı. Zanlılardan 3'ü otobüs şoförü, 1'i 19 yaşında bir genç kadın. Kocasını da "Fabrikada kazandım" diye kandırıyormuş.

Telefon dolandırıcıları yakalandı!
Adana polisi, farklı kentlerde oturan kişileri telefonla arayarak, kendilerini ’savcı’ ve ’polis’ olarak tanıtıp kimlik bilgilerinin terör örgütleri tarafından kullanıldığını iddia ederek, yürüttüklerini söyledikleri soruşturma kapsamında para ve altın isteyen dolandırıcılık şebekesini takibe aldı. Şebekenin en son aradığı 32 yaşındaki M.A.A.’nın ihbarı üzerine harekete geçen polis, şüphelileri yakalamak için filmleri aratmayacak bir senaryo hazırladı. 
Polis, dolandırıcıların para ve altın istediği M.A.A.’dan söylenen adrese içinde 21 bin lira değerinde altın bulunan çantayı götürmesini istedi. Dolandırıcıların tarif ettiği Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan bir akaryakıt istasyonuna giden M.A.A., altın dolu çantayı buluşma noktasına gelen Gülcan K.’ye teslim etti. Parayı alan Gülcan K., Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yakalandı. Gözaltına alınan genç kadın sorgusunda şebekenin diğer elemanları 39 yaşındaki Mustafa İ., 37 yaşındaki Hacı B. ile 24 yaşındaki İsmail B.’nin adını verdi. 
 
3 ZANLI OTOBÜS ŞOFÖR ÇIKTI!
 
Harekete geçen polis, şehir içi toplu taşıma aracında şoförlük yaptığı belirlenen 3 zanlıyı da düzenlenen operasyonla yakaladı. Polis, ayrıca aynı gün içinde Antalya’da yaşayan işçi emeklisi 72 yaşındaki A.G.’nin 7 bin 800, Samsun’da oturan 73 yaşındaki M.Ö.’nün 8 bin, Sivas’ta yaşayan 66 yaşındaki İ.P.’nin de 8 bin 500 lirayı Gülcan K. adına PTT şubesine havale yaptıklarını tespit etti.
 
KADIN OLDUĞU İÇİN ŞÜPHE DUYMUYORLARDI
 
Dolandırıcılık şebekesinin kadın elemanı Gülcan K., yapılan sorgusunda suçunu itiraf etti. Gülcan K., alınan ifadesinde "Eşime fabrikada iş bulup çalıştığımı söyledim. Böylece, eve para getirdiğim zaman nerden aldığımı sormuyordu. Hacı işi organize ediyor, Mustafa İ. telefonla aradığı vatandaşlara kendisini ’savcı’ veya ’polis’ olarak tanıtıyor, para istiyordu. Ben de hesabıma yatan parayı çekip İsmail Bozaslan’a teslim ediyordum. Kadın olduğum için kimse benden şüphelenmiyordu. Onlar da benim payıma düşeni veriyordu" dedi.
 
Polis, şüphelileri ifadelerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edecek.
Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2014, 14:17

YORUM EKLE