Sibel Can'ın yaşı meğer annesiyle..

Geride bıraktığımız şubat ayında babası Engin Cangüre'nin 31 yıl önce mahkeme kararıyla yaşını büyüttüğü gerekçesiyle İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvuran Sibel Can, kayıp olan altı yılını geri kazanmak üzere dava açmıştı.

Sibel Can'ın yaşı meğer annesiyle..

Şarkıcı Sibel Can'ın yaş küçültme davasında ilginç bir gelişme yaşandı. Ünlü sanatçının annesiyle arasında 5 yaş olduğunu belirten hakim, dönemin mahkemesine isyan etti.

"YASAL OLARAK SAHNEYE ÇIKMASI YASAKTI"

Davanın seyri devam ederken ortaya ilginç bilgiler çıktı. Kayıtlarda 1964 yılında doğduğu görülen Can'ın geride bıraktığımız gün görülen davasına dayısı Ünal Babacan da katıldı. Babacan'ın mahkemede verdiği ifade şu şekilde oldu: "Davacının 1970'li olduğunu kesinlikle biliyorum. Yasal olarak sahneye çıkması yasaktı. Ailesi, doğum tarihini 1964 olarak düzeltmiştir."

HAKİM İSYAN ETTİ

Şubat ayından bu yana devam eden davaya bakan hakimin tepkisi ise son derece ilginçti. Dönemin mahkemesi Sibel Can'ın yaşını altı yıl ileriye alırken annesiyle arasındaki yaş farkını göz ardı etmişti. Bunu fark eden Hakim, "Sibel Can'ın annesiyle arasında 5 yaş fark var. Bu nasıl gözardı edilmiş" diye isyan etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 17:30

YORUM EKLE