Show tv abarttı!

Dizilerimizin bu sezon yeni buluşları arasında iki spor dalı var; atletizm ve tenis. WTA Chapmpionships turnuvasının üç yıllık İstanbul serüveni bitti.

Show tv abarttı!

Yine ilgi çekecek bir başka turnuvayı İstanbul’a çekme planlarıyla     ilgili TEB Holding Yönetim     Kurulu Üyesi Varol Çivil         Hürriyet’e açıklamalarda     bulunmuş. Aklıma “A.Ş.K.”     dizisi geldi.


Dizide Azra (Hazal Kaya)     tenis hocası. Bugün 5. bölümü yayınlanıyor. Dört bölümü tekrar izledim. Tenis oynama anı çok az. Yakın çekim 1-2 atış yapıyorlar, o kadar. Bu sahneleri     biraz daha uzatabilirlerdi. Karşılıklı atış yapılan sahneler de uzaktan çekilmiş. Hazır bir tenis rüzgarı gidiyor, Hazal Kaya’yı daha iyi     hazırlayıp bu sahneleri çoğaltabilirlerdi.

Anladığım kadarıyla durum tam tersi gidiyor, dizi artık tenisten epey uzaklaşıyor. Bu akşamki bölümde Azra hamile olduğunu anlıyor. Tenis yine yattı. Belki de bir daha kortları göremeyeceğiz.

Atlet kızımız sporu hatırladı

Yeri gelmişken “Güneşi Beklerken”de Zeynep uzun bir aradan sonra tekrar atletizm antrenmanlarına başladı.     Kerem’le uğraşmaktan neredeyse sporu bırakacaktı.
Son bölümde Cihan Hoca çok ara verdiklerini söyledi. Arayı veren senaryo oldu. Yoksa Cihan Hoca her zaman salondaydı, Zeynep’i bekliyordu!

YAKINDA YENİ DİZİLER GELİYOR

Kasım ayı ve sonrasında     17 yeni dizi geliyor. El değiştirdikten sonra bol üretime geçen Show TV, 7 yeni diziyi ekrana sürüyor. Yeni yönetiminin deneme yanılma sistemi devam ediyor. Bir şekilde eski günlerine geri dönme telaşı denebilir.
Ayrıca yakında Kanal D veATV iki, Star bir yeni diziyi bizlerle buluşturacak. Bitmez bu serüven...  (Kaynak: Interpress)

KADROLARA TRANSFERLER SÜRÜYOR

Sektörün elindekileri ekranda sürdürmek için başvurduğu yöntemlerden biri oyuncu takviyesi.

“Tatar Ramazan” da kadroya oyuncu eklemeye devam ediyor; Saygın Soysal diziye katıldı. “Asi”, “Bu Kalp Seni Unutur mu”, “Hatırla Sevgili”den anımsıyoruz. Bir de

“Muhteşem Yüzyıl”ın Mercan Ağa’sıydı son olarak. Yetenekli oyunculardan biridir.

“Huzur Sokağı” da iki oyuncu aldı kadrosuna; Zeliha rolüyle Gülden Dudarık katıldı diziye. O da “Beyaz Gelincik” ve “Bahar Dalları” dikkatleri çekmişti. Bir isim daha var;
Melahat Abbasova. Çok iyi bir tiyatro oyuncusu. “Binbir Gece”de     Melahat rolüyle adından söz     ettirdi. Yan rollerin vazgeçilmez isimlerinden oldu.

“Arka Sokaklar”a da Gökhan Mumcu Tarık karakteriyle     katıldı. Reklamlardan biliyoruz onu, bir de “Mahpeyker” adlı     filmden.

"KÖSEM SULTAN"IN DİZİSİ OLUR MU?

Sektörden bir isim kulağıma çıtlattı; “Kösem Sultan çekilmeli. ‘Muhteşem Yüzyıl’dan sonra onun yerini doldurabilir” diye.
Kendisi “Ben çekeceğim” demedi. Ama sözünü ettiğine göre bu sektörde konuşuluyor demektir. Ya da bu satırları     okuyup “Sahi ya, neden çekmiyoruz?” diyenler olabilir.

Sina KOLOĞLU/ Milliyet Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2013, 09:48

YORUM EKLE