Şafak Sezer kalp krizi geçirdi ve..

Ünlü komedyen Şafak Sezer kalp krizi geçirdi. Sağlık durumunun ise..

Şafak Sezer kalp krizi geçirdi ve..

Birkaç haftadır geçirdiği sinir kriziyle gündeme gelen Şafak Sezer, hastaneden çıktıktan sonra ilk kez Renkli Sayfalar ekibinin çektiği videoda görünmüş ve sunuculara ‘iyiyim’ mesajı vermişti. Programın bugünkü bölümünde ise, Hz. Yuşa Türbesi’ne ziyarete giden Sezer, neden sinir krizi geçirdiğini açıklamıştı.

Bir süredir ruh sağlığıyla ilgili ciddi sorunlar yaşayan oyuncu kalp krizi geçirdi ve Sezer’e stent takıldı. Kandil gecesi Hz. Yuşa Türbesi’ne ziyarete giden ünlü oyuncu, türbe çıkışında arkadaşıyla Üsküdar’da gittiği mekanda bir anda fenalaştı. Apar topar hastaneye kaldırılan oyuncunun kalbine stent takıldı.

Daha önce 5 kez kalp ameliyatı olan oyuncunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Sezer, iki gün daha hastanede kalacak.

ŞEKERİ 550’YE ÇIKTI

Sözcü’den Tarkan Abdullahoğlu’nun ulaştığı Şafak Sezer, şekerinin 550’ye çıktığını ve hastanede kontrol altına alındığını söyledi. Damarına stent takıldığını doğrulayan ünlü oyuncu, sağlık durumunun iyi olduğunu ve taburcu olmayı beklediğini açıkladı.


İLAÇLAR MI TETİKLEDİ?

Erken saatlerde yayınlanan ‘Renkli Sayfalar’ programına, aldığı ağır ilaçların uyku yapması nedeniyle katılamayan Şafak Sezer’in önceden çekilmiş videosu yayınlanmıştı.

Yeditepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Orçun Ünal derpresyon ilaçlarının kalp krizine etkisi hakkında bilgi verdi:

“Antidepresanların hipotansiyon, kardiyak ileti bozuklukları yaptığı bilinmektedir. Ancak bunlar yeni jenerasyon antidepresanlarla oldukça az görülenidir.

Ağır kalp rahatsızlığı olan hastalarda birlikte psikiyatrik hastalığı olduğunda her iki durum için de tedavi gerekmekte ve iyi bir planlama ile başarılı olunmaktadır.”

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2016, 23:35

YORUM EKLE