Nihat Hoca anlattıklarına dayanamadı ve...

Ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu'nun, ATV ekranlarında yayınlanan iftar programının ilk dakikalarında soru sormak için mikrofonu eline alan Akile Parlak herkesi duygulandırdı

Nihat Hoca anlattıklarına dayanamadı ve...

Ünlü ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu'nun, ATV ekranlarında yayınlanan iftar programının ilk dakikalarında soru sormak için mikrofonu eline alan Akile Parlak, Hatipoğlu'na "Ben Balıkesir'de yaşıyorum. Oraya geldiğinde rahatsızdım, seni göremedim. Şimdi seni görmek için buraya geldim. 9 çocuk annesiyim, 8 oğlum bir de kızım var, ama hiç biri benimle konuşmuyor.

 İki defa Hacca gittim, bu yüzden benimle konuşmuyorlar, arayıp sormuyorlar. Defalarca ameliyat oldum, kimse aramadı; sormadı. Ben onlara küsmüyorum; darılmıyorum ama onlar benimle konuşmuyorlar. Küçük oğlumu ararsam, beni arıyor. Diğerleri sormuyorlar bile. Hacca giderken onlara yük olacağım diye düşündüler. Ama Allah benim yolumu açtı, kimseye yük olmadan gittim geldim"
dedi.

Hatipoğlu, Akile Teyze'ye:


"Hacı Annem, çocukların seninle konuşmadığı için ahrette de melekler onlarla konuşmayacaklar. Anne - babayı terk edenler, onları arayıp sormayanlar, bu davranışlarından fani dünyadayken tövbe edip helallik istemezlerse ahrette hüsrana uğrarlar, zararlı çıkarlar. Onlar seni aramıyor ama Allah senin yolunu açıyor, hacca gönderiyor. O yüzden sen tatlı hiç canını sıkma" diyerek gönlünü rahatlatmaya çalıştı.

İŞTE HERKESİ DUYGULANDIRAN O ANLAR:

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 15:00

YORUM EKLE