Murat Göğebakan'a son görev!

Kanser hastalığına yenilen ve dün hayata gözlerini yuman sanatçı Murat Göğebakan için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Murat Göğebakan'a son görev!

Dün kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden sanatçı Murat Göğebakan, son yolculuğuna uğurlanıyor.

Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazın ardından Göğebakan'ın cenazesi toprağa verilmek üzere Adana'ya gönderildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da ünlü sanatçıya son görevini yapmak için cenazeye katıldı.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Murat Göğebakan'ın Fatih Camii'ndeki cenaze töreni katıldı, saf tuttu.

YARIN TOPRAĞA VERİLECEK

Göğebakan'ın cenazesine Başbakan Erdoğan, sanatçılar ve çok sayıda seveni katıldı.. Cuma sonrası kılınanan namazın ardından Göğebakan'ın cenazesi, memleketi Adana'ya gönderildi. Göğebakan, yarın memleketi Adana'da toprağa verilecek.

MURAT GÖĞEBAKAN KİMDİR?

Murat Göğebakan, 9 Ekim 1968’de Adana’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana’da tamamlayan Göğebakan, 1986’da Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’na girdi. Üniversite eğitiminden sonra Çukurova Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı. Bu yıllarda dergah eğitimi alan ve gitar dersleri veren Göğebakan, 1995’e kadar Adana’da kaldı. Albüm çalışmaları için geldiği İstanbul’da 1996’da “Ben Sana Aşık Oldum” adlı albümünü çıkardı.

2002’de “Ay Yüzlüm” adlı albümüyle ÜYAP’ın “En Çok Satan Albüm Ödülleri”ne layık görüldü. “Hasan’dan Olma Hatice’den Doğma Murat Göğebakan” adlı bir kitap da yayımlayan Göğebakan, 2010’da kan kanserine yakalandı. Son olarak 2012’de “Aşkın Gözyaşları” albümünü çıkaran Göğebakan, Recep Tayyip Erdoğan için “Uzun Adam” adlı şarkıyı yapmıştı. Başbakan Erdoğan, 4 Temmuz’da sanatçıyı evinde ziyaret etmişti.

HABER İÇİN TIKLA
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2014, 14:32

YORUM EKLE