Metallica'ya tehdit!

Metallica'nın Türkiye'deki ilk üç konserini organize eden Ahmet San, 1999'daki konserde yaşanan PKK tehdidini anlattı.

Metallica'ya tehdit!

Sadi Irmak ve Erdem Tatar'ın hazırladığı, "Metallica: Mahşerin Dört Atlısı" adlı kitap çıktı. Kitapta, Metallica'nın Türkiye 'deki ilk üç konserini organize eden Ahmet San'ın 13 Haziran 1999'daki konserde yaşanan olaylara dair açıklamaları da yer aldı. San grubun PKK 'dan aldığı tehdidi şöyle anlattı: "Öldürüleceklerine dair tehdit mektupları aldıkları için konseri iptal etmek istediler.

Tehdit eden PKK'ydı. Atlayıp Almanya 'ya gittim. Şartlarını sundular: 'Konser günü geliriz, uçağımızın dibine kadar özel araçlarımız yanaşır, protokolden geçmeden stada gideriz, konserden sonra da hemen döneriz.' Kabul ettim. Konser günü havaalanından sorumlu amir araçlara izin vermemekte diretince İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'ı aradım. Bana çok sert çıkıştı. Metallica, 'Geri döneceğiz' diyor. Çıldıracağım. Kalkış izni istiyorlar verdirtmiyorum.

Amerikan Büyükelçiliği'ni aradılar, 'Bizi burada mahsur tutuyorlar' dediler. Derken telefonum çaldı. Eski Başbakanlık müsteşarlarından Erhan Göksel aradı. O, dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu'yu arayıp olanları anlattı. Mumcu işin sorumluluğunu üstlendi. Araçlar uçağa yanaştırıldı, grup konserden 20 dakika önce stada giriş yaptı."

HABER İÇİN TIKLA>>>


Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2014, 10:40

YORUM EKLE