Diriliş Ertuğrul Yapımcısından Açıklama

Altın Kelebek Ödül töreninde en iyi dizi ödülünü alan Diriliş Ertuğrul'un oyuncusu Cavit Çetin Güner, Kelebek Ödülü'nü yere koyup, "Pabucum daha değerli" notuyla İnstagram'dan paylaştı.

Diriliş Ertuğrul Yapımcısından Açıklama
TÖRENDE BÜYÜK KRİZ ÇIKTI
Altın Kelebek Ödülleri sahiplerini buldu. Törende TRT'nin sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul'a en iyi dizi ödülü verildi. Ancak ödül töreninde yaşananlar sonrasında kriz çıkardı. 

TEPKİSİNİ INSTAGRAM'DAN GÖSTERDİ
Dizinin oyuncusu Cavit Çetin Güner, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla yaşananları aktardı. Güner, diziye tek ödül verilmesi ve törende oyunculara ya da yönetmene mikrofon uzatılmamasına tepki gösterdi. Güner ödülü ayağının dibine koyup çektirdiği fotoğrafı Instagram hesabından olay yaratacak bir yorumla paylaştı.

İşte Güner'in olay yaratacak yorumu:

-3 sezondur sadece kendi gününün degil ayın en çok izlenen dizisine mecburen ödül verdiler.. Mecburen diyorum çünkü; cayır cayır en iyi oyuncu, en iyi yapım, en iyi yönetimde bizim hakkımız ama onlardan degiliz. Ya bugüne kadar vermediler, bugün de yarım ağız verdiler ve mikrofon bile uzatmadan kulisin yolunu gösterdiler...

"PABUCUM DAHA DEĞERLİ"
-Her çarsamba raitingde gösteriyoruz hak ettigimiz değeri aslında anlayana... Bu ödülün degeri fotografta! Pabucum daha değerli şu an...

OKAN BAYÜLGEN NE DEDİ?

Okan Bayülgen ise sahnede Diriliş Ertuğrul ekibine söz verilmemesi ile ilgili bir twit atarak açıklamada bulundu..

TEŞEKKÜR BİLE EDEMEDİ
Diriliş Ertuğrul dizisi ilk ödül alan işlerden biriydi. Ve buraya geldiklerinde bu konuyla ilgili "baştan tembihlediğimiz" bir hostesimiz tarafından alelacele çekilip götürüldü. Teşekkür etme imkanı bile bulamadılar.

"O GÜN YAYINLANMASA BİLE EKRAN BAŞINDA OLACAĞIM"
-Bu açıdan, ben de Driliş Ertuğrul'u hiç de seyretmediğim için kendilerine söz vermek istiyorum. Bundan sonra her gün seyredeceğim. O gün yayınlanmasa bile ben ekran başında olacağım.

YAPIMCI ÖDÜLÜ İADE ETTİ
Yaşananlar sonrasında olay daha da büyüdü. Diriliş Ertuğrul'un yapımcısı Mehmet Bozdağ, ödül töreninde
selamlama ve teşekkür konuşmasının engellendiğini belirterek, ödülü iade ettiğini açıkladı. İşte Bozdağ'ın o açıklaması:

-Ödül töreni sırasında Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcısı ve Senaristi olarak bizlere ödül veren siz izleyicilerimizi selamlama ve teşekkür konuşması yapmam engellenmiştir. Her ödül alan kişiye konuşma hakkı verilirken, bizlerin bu hakkımızı kullanmamızın engellenmesini manidar buluyorum.

-Bu engellenmenin haklı başarımız ve siz izleyicilerimize yapılan bir nezaketsizlik olduğuna inanarak ödül törenini protesto ederek Diriliş Ertuğrul Dizisi Yapımcı ve Senaristi olarak haklı olarak aldığımız ödülü kuliste geri iade ettim.

-Programın sunucusu Okan Bayülgen’in özür yerine Türkiye ve dünyada bu kadar ilgi gören ve siz değerli izleyicilerimizin takdirini kazanan dizimizi hiç izlemediğini söyleyerek alaycı bir konuşma yapması ve bundan sonra izleyeceğini belirtmesini de nezaketten uzak bir davranış olarak değerlendiriyorum.

-Bütün dünyanın farkında olduğu ve konuştuğu bir dizinin yeni farkına varması Bayülgen’in kendi ayıbıdır. Mümkünse dizimizi izlemesin. Kendisinin dizimizden alacağı hiçbir kıymet değeri olamayacağını konuşması bizlere göstermiştir."

Paylaşımı Kaldırılan Mehmet Bozdağ'dan Açıklama:

"FOTOĞRAFI BEN KALDIRMADIM"


Sosyal medyada şikayetlerin ardından fotoğrafın instagram tarafından kaldırıldığını ifade eden Güner, bu konuya ilişkin Diriliş Ertuğrul'un yapımcı ve senaristi olan Mehmet Bozdağ'ın ödülü iade ettiğine ilişkin sözlerini sosyal medyada paylaşarak, "Fotografi ben kaldırmadım! Instagram şikayetten kaldırmış olabilirmiş. Dert değil her yerde var. Zaten patron benden daha doğru ve profesyonel bir dille gerekeni söylemiş. Kelebeğin ömrü belli, arkamızdaki binlerce insanı temsilen gittiğimiz bir törende bize yapılan saygızıslık temsil ettiklerimize de yapılmış sayılır. Haklı tepkim için sert bulanlara selam olsun. Bazıları sert sever" ifadelerini kullandı. 
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2016, 11:09

YORUM EKLE