Athena'dan Ses Etme ; Olay Yarattı..

Athena Ses Etme klibi bir transın bir günlük hikayesini konu alıyor. Tartışmalı konu nedeniyle Athena'nın yeni klibi Ses Etme yalnızca internet ortamında yayınlanıyor.

Athena'dan Ses Etme ; Olay Yarattı..

Athena'nın yeni klibi Ses Etme klibi yayınlandığı gün 345 bin kişiye ulaştı.Yalnızca internet ortamında yayınlanan Athena'nın yeni klibinde trans bir bireyin bir gününü konu alıyor. Klibin sonunda dayak yiyen trans bireye ise yardım ele 'türbanlı' birinden geliyor.
Tartışmalı sahnelerin yer aldığı Athena'nın yeni klibi televizyon ortamında yayınlanmayacak. Yalnızca internet ortamında yayınlanmaya başlanan Athena'nın Ses Etme klibi yorumlara da kapatıldı. 

Athena, "Altüst" albümünde yer alan "Ses Etme" şarkısına müthiş sarsıcı bir klip çekti.Türk pop müziğinde bugüne kadar çekilen en cesur kliplerden biri bu.Klipte trans bir bireyin sabahtan akşama yaşadığı tam bir gün anlatılıyor.

Tıraş olması, hazırlanması, peruğunu takması, kadın kıyafetleri giymesi, sokağa çıkması, ters bakışlara maruz kalması, kulübe gitmesi,sonunda gece eve dönerken de öldüresiye dayak yemesi... 

Türkiye’de trans bireylerin yaşadığı “sıradan” bir gün aslında.

İşte bu 'sıradan' günü almış klip yapmış Gökhan Özoğuz ve Athena..

Tahmin edeceğiniz üzere hiçbir müzik kanalında yayınlanamayacak bir klip bu, onlar da sadece internet üzerinden yayınlamak için çekmişler zaten.

Athena’nın bu klibi oncu buncu, şöyle-böyle diye bakmıyor olaya, insana insan olarak bakıyor. Klibin en çarpıcı yanlarından biri de finali...

Öldüresiye dayak yiyen trans bireyin yardımına başörtülü bir kadın koşuyor.Trans bireyi yerden kaldırıp, kan revan içindeki yüzüne sarılan da o.Yani bırakın bu işleri diyor Athena’nın klibi...

İnsanları kılığıyla kıyafetiyle, cinsiyetiyle, inanışıyla değerlendirmeyin artık diye haykırıyor... 
 


YORUM EKLE