20 kurşun sıktılar!

Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın aracının kurşunlandığı öğrenildi. Murat Sancak saldırıdan yara almadan kurtuldu. Star olayı 'suikast' girişimi olarak duyurdu.

20 kurşun sıktılar!

Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı  ve 24 TV’nin sahibi Murat Sancak'n aracı kurşunlandı. Aracına kurşun isabet eden Sancak'ın saldırıyı yara almadan atlattığı öğrenildi.

Ethem Sancak'ın kardeşi Murat Sancak'ın aracının sabah saatlerinde evinin yakınlarında, Halkalı'da seyir halindeyken kurşunlandığı belirtildi. 

Polis ekipleri, olayla ilgili çalışma başlattı.

STAR : SUİKAST GİRİŞİMİ DİYE VERDİ


Murat Sancak'ın sahibi olduğu Star gazetesi olayı 'Suikast girişimi' olarak duyurdu. Star Gazetesi'nin olayla ilgili verdiği ayrıntıları göre saldırı Murat Sancak evinden işine gelirken yaşandı. 

20 KURŞUN SIKTILAR


Murat Sancak'ın aracına çarpan yüzleri maskeli 2 kişi daha sonra aşağı indi ve yaylım ateşi açtı. Saldırganların olay sırasında 20 kurşun sıktığı öğrenildi. Saldırının ardından 2 kişi geldikleri araçla kaçtı. 

YARA ALMADAN KURTULDU


Murat Sancak, saldırıdan yara almadan kurtuldu. Araçta o sırada Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak'ın yanısıra şoförü ve koruması da bulunuyordu. Sancak'ın korumasının saldırıya silahla karşılık vermesi üzerine kısa süreli çatışma yaşandı.

Saldırının ardından olay yerine gelen polis, bölgeyi güvenlik çemberine aldıktan sonra kurşun izlerini tek tek numaralayarak delilleri topladı. 
ETHEM SANCAK : BU MİLLETİN LİDERİNİ SAVUNUYORUZ


Murat Sancak'a yönelik saldırı sonrasında ağabeyi, ES Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, A Haber canlı yayınına telefonla bağlandı ve şunları söyledi:

"Dört bir yandan saldırı altındayız. Bu milletin liderini savunuyoruz. Savunacağız, arkasındayız. Bu vatanın bir ferdi olarak bu ülkeyi, liderini savunacağız. Bu yüzden de her türlü tehdit geliyor zaten.

-Telefonlarla, maillerle geliyor tehditler, sosyal medyada var tehditler, istihbarat raporlarında var. Hedef tahtasına konuluyoruz şer güçlerinin. bundan da mutluluk duyuyoruz. Demek ki doğru yoldayız.

-Güvenlik kuvvetlerimiz sağ olsun herkesi korumaya çalıştığı gibi bizi de korumaya çalışıyorlar. Bu aslında top yekin bir milli mücadele. Pervari'de 8 askerimizi şehit ettiler. Lice'de öyle. Biz de önde görüldüğümüz için bu saldırılara hedef oluyoruz. El birliği ile bu saldırıları püskürteceğiz."

Star Medya grubuna bağlı STAR Gazetesi ve 24 Televizyonu'nun bulunduğu binanın bahçesine 24 Temmuz'da öğle saatlerinde bir bomba bırakılmıştı.

STAR Medya çalışanlarını hedef alan ve zaman ayarlı olan bomba son anda güvenlik birimlerince etkisiz hale getirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2015, 14:29

YORUM EKLE