14 Yıl Sonra Gelen Protesto...

1999’daki MGD gecesinde Ahmet Kaya’yı protesto eden Serdar Ortaç, Manisa’da protesto edildi. Kaya posteri açan grup, popçuya taş, çatal attı. Ortaç konseri bıraktı, ortalık savaş alanına döndü.

14 Yıl Sonra Gelen Protesto...
Cumhuriyet Bayramı kutlamasında şok... Manisa’daki Cumhuriyet Meydanı’nda sahneye çıkan Serdar Ortaç’ı izleyiciler arasındaki bir grup taş yağmuruna tuttu. Ünlü popçu, ilk şarkısını seslendirdikten sonra bir kişi Ahmet Kaya posteri açınca alan karıştı. Çıkan olaylarda sahneye taş, şişe, yumurta, çatal ve bıçak atıldı. Maddeler dansçılardan birinin başına gelince, ekip sahneyi terk etti. “İkinci taş gelene kadar şarkı söylemeye devam edeceğim” diyen Ortaç ise saldırı sürünce konser alanını terk etti.  
BELEDİYE BAŞKANI: PROVOKASYON VAR 

Ortaç’ın ayrılmasının ardından slogan atmaya devam eden gruba vatandaşlar tepki gösterdi. Manisa Ülkü Ocakları’na bağlı bir grup da olaylara karışınca konser alanındaki arbede büyüdü. Slogan atan gruba müdahale eden polis ekipleri 9 kişiyi gözaltına aldı. Konser iptal edilirken, MHP’li Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Olaylar tüm Manisalılara mal edilemez. Bir provokasyon olduğu aşikar” dedi. 

‘ÖDÜL ALDIM, ERKEN GİTTİM’

İbrahim Tatlıses, MGD gecesine katılıp olaylara müdahale etmediği iddialarına isyan etti. İmparator, Twitter’da şunları söyledi: Orada değildim. Evet ben de o gece ödül aldım, almaz olaydım. Saat 11’de Taksim’deki Maksim Gazinosu’nda sahneden indim. Oraya gittim. Orada öğrendim beyefendiler. Teknoloji önünüzde bakın bulun. Hangi şerefsiz beni orada görmüşse ben hazırım bedel ödemeye, ya siz?...

‘KÜRTÇE ALBÜM’  DEDİ, SALDIRDILAR 

Serdar Ortaç, 1999’da Magazin Gazetecileri Derneği’nin (MGD) ödül gecesinde Ahmet Kaya’nın “Kürtçe albüm yapmak istiyorum” sözü üzerine Kaya’ya çatal bıçak atmıştı. Bunun üzerine de Kaya salonu terk etmişti.
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2013, 09:11

YORUM EKLE