Yurt gazetesi MHP'lileri çıldırtacak

Yurt gazetesi, Bahçeli'nin ODTÜ'leri eleştiren sözlerine tepki çekecek bir başlıkla duyurdu.

Yurt gazetesi MHP'lileri çıldırtacak

 MHP lideri Devlet Bahçeli, dün partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, Göktürk-2 uydusunun fırlatılması öncesinde Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde yaşanan olaylara değinerek cereyan eden taşkınlıkların tabiatıyla uydu fırlatılmasının önüne geçtiğini söyledi.

NEDEN TEDBİR ALINMADI?
"Öğrenci oldukları ileri sürülen kalabalıklar polisle çatışmış, ortaya çok ilkel ve kabul edilemez görüntüler çıkmıştır" diyen Bahçeli, "Üniversitede olay çıkacağının, bu yönde hazırlıkların ve kışkırtmaların yapılacağının neden istihbaratı önceden alınamamış ve gerekli tedbirler niçin geliştirilememiştir? İster istemez aklımızın bir köşesinde, AKP'nin bilerek ve isteyerek böylesi bir ortamı sağlamak için planlar yaptığıyla ilgili ihtimaller yer etmiştir" iddiasında bulundu.

ONLARIN ÖĞRENCİLİKLE İLGİSİ YOK
Bahçeli, "ODTÜ, ilim ve irfan merkezlerimizden birisi olup, teröristlerin sığınacağı ve eylem sahası haline getireceği bir yer değildir ve olmamalıdır. Ne var ki ODTÜ'de Kandil uzantıları, yasa dışı Marksist-Leninist örgütler zehirlerini kusmuşlardır. Kaldı ki PKK, ODTÜ'deki şiddet sahnelerini selamlamış ve destek vermiştir. Bize göre ODTÜ'deki saldırganların öğrencilikle bağlantısı ve ilişkisi yoktur" diye konuştu.

YURT GAZETESİ MHP'LİLERİ ÇILDIRTACAK
Bahçeli'nin ODTÜ'lüleri eleştiren sözlerine birçok gazete ilk sayfadan yer verirken,  Cumhuriyet Halk Partisi'ne yakınlığı ile bilinen Yurt gazetesi de MHP liderinin sözlerini ilk sayfadan 'Yeni Başbakan Yamağı' başlığıyla gördü.
Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2012, 14:15

YORUM EKLE