Van birlik ve beraberliğin simgesi oldu

VAN - Levent Harman23 Ekim 2011'de meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki depremden yaklaşık 40 gün sonra Başbakanlık AFAD öncülüğünde TOKİ'ye yaptırılacak deprem konutlarının temeli atıldı.Ardından AFAD tarafından konteyner kentler oluşturularak...

Van birlik ve beraberliğin simgesi oldu
VAN - Levent Harman

23 Ekim 2011'de meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki depremden yaklaşık 40 gün sonra Başbakanlık AFAD öncülüğünde TOKİ'ye yaptırılacak deprem konutlarının temeli atıldı.

Ardından AFAD tarafından konteyner kentler oluşturularak Türkiye, Van için el birliği yapıp yardımlarını depremzedeler için gönderdi.

Başka acılar yaşamamak için her gün dua eden depremzedeler, zor geçen bir kışın ardından gelen bahar ile adeta hayata yeniden 'merhaba' dedi.

Depremle yıkılan; hoşgörü, azim ve beraberlikle adeta yeniden küllerinden doğan şehir, depremin 1. yıl dönümünde yeni görüntüsü ile Türkiye'nin birliğini simgeliyor.

Depremin 1. yıl dönümü olan 23 Ekim'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı programda, gerek Türkiye'nin gerekse Van'ın bir yılda aldığı yol gözler önüne serilecek ve depremde yaşamını yitirenler için anma törenleri yapılacak.

YORUM EKLE