Ünal Aysal'dan flaş açıklama!

Galatasaray Başkanı, kongreden borçlanma yetkisi aldı ancak Ada ve genel af konularındaki hedeflerine ulaşamadı. 2016’ya kadar görevde kalmak istediğini belirten Ünal Aysal, “Kendime 5 sene süre koymuştum. İki senem kaldı. 2016 yılından sonrası için planlamamda Galatasaray yok” dedi

Ünal Aysal'dan flaş açıklama!

Galatasaray’ın Mali Genel Kurul Toplantısı, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Duygun Yarvusat’ın başkanlık ettiği toplantıya yaklaşık 600 kulüp üyesi katıldı.


Başkan Ünal Aysal, borçlanma yetkisi aldı, ancak Galatasaray Adası ve genel af konularında istediğini elde edemedi. Galatasaray Adası’nın kiralanması ve 1995 yılından itibaren verilen disiplin cezalarının kaldırılması konularındaki maddeler, ileri tarihli bir olağanüstü genel kurulda görüşülmek üzere oylama yapılarak gündemden çıkarıldı.
Yönetimin süresi tartışıldı
Borçlanma yetkisinin gündemden çıkarılmasını isteyen önerge de oylandı ve üyeler oy çokluğuyla bu talebi reddetti. Başkan Ünal Aysal rahat bir nefes alırken, yapılan oylamada borçlanma, kulüp hisselerinin ve gayrimenkullerinin değerlendirilmesi için yönetime 2016 yılına kadar yeniden yetki verildi. Kongrede, 2013 yılı Haziran ayında yapılan erken seçimle ilgili Dernekler Masası’ndan gelen yazı ve hukukçuların görüşleri üyelerle paylaşılarak, seçimin bir yıl için mi yoksa 3 yıl için mi yapıldığı konusu tartışmaya açıldı.

    
ÜNAL AYSAL'IN AÇIKLAMALARI

 Yönetici Mehmet Karlı, mevcut yönetimin 3 yıl için seçildiği görüşünü dile getirdi. Ancak üyelerin yaptığı konuşmalarda farklı görüşler ortaya çıktı.  Kongre Divan Başkanı Duygun Yarsuvat’ın görüşmeyi kapattığını söylemesinin hemen ardından söz isteyen Başkan Aysal, 2016 yılından sonra göreve devam etmeyeceğini açıkladı. Ünal Aysal, “Aslında biraz haksızlık ettim, özür dilerim.

Belki daha önce gerçek niyetlerimi açıklamış olsaydım zaman kazanacaktık. Niyetim 2016’ya kadar devam etmek ve sonra aday olmamaktır. Bu sene seçim kararı alırsanız, aday değilim. Seçim olursa görev dönemi 2017 yılına kadar uzayacaktır ve 2016 yılından sonrası için benim planlamamda Galatasaray yok” diye konuştu.
‘Gerekçe nüfus kağıdım!’
Sedat Doğan ve Mehmet Karlı Divan Başkanı Duygun Yarsuvat’a oylama yapılması için itirazda bulundu. Ancak Yarsuvat, oylama yaptırmadı. Israrlarını sürdüren Doğan ve Karlı’ya sinirlenen Yarsuvat’ın, “Burayı soyunma odasına çevirdiniz. Yerinize oturun” dediği duyuldu.

Başkan Aysal, 11 saat süren toplantının sonunda genel kurulda istediğini aldığını belirterek, “Galatasaray benim için sosyal sorumluluk projesiydi. Kendime 5 sene süre koymuştum ve 2 senem kaldı” dedi. Aysal bunun gerekçesinin sorulması üzerine ise “Gerekçesi nüfus kağıdım” diyerek esprili bir yanıt verdi.
Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2014, 10:09

YORUM EKLE