Türkiye ile istişare içerisindeyiz

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, ''Suriye konusundaki çabalarıyla ilgili Türkiye ile çok yakın ikili istişareler içerisinde olduklarını'' söyledi.

Türkiye ile istişare içerisindeyiz
WASHINGTON

Nuland, günlük basın brifinginde bir gazetecinin, ''Çeşitli kaynaklara göre, Türkiye, Suriye konusunda müzakere edilmiş barışçıl bir çözüm bulmak için hem muhalefetin bazı unsurlarıyla hem de hükümetle görüşmeler yapıyor. Bu görüşmelerden haberdar mısınız?'' yönündeki sorusunu yanıtladı.

''Bildiğiniz gibi, Türkiye'nin Suriye konusundaki çabalarıyla ilgili olarak, Türkiye ile çok yakın ikili istişareler yürütmekteyiz'' diyen Nuland, şöyle konuştu:

''Suriye için kurulan grupta ve daha geniş kapsamlı Suriye Halkının Dostları grubunda Türkiye ile çalışıyoruz. Sahadaki gelişmeler, gelecekteki potansiyel liderler olarak kimleri gördüğümüz, Cenevre ve sonrasında üzerinde mutabakata vardığımız çizgiler doğrultusunda değişim sürecini ileriye taşımaya dönük ihtimaller gibi konularda kapsamlı fikir alışverişinde bulunuyoruz. Dolayasıyla elbette tüm bu girişimlerde Türklerle temas halindeyiz.''

YORUM EKLE