"Türk Çocukları Gay Ailelere Verildi"

İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün'den şok iddia.

 İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Belçika'da 3 Türk çocuğunun ailelerinden alınarak eşcinsel ailelere verildiğini söyledi. Komisyon, bu ve benzer iddiaları yerinde inceleyecek.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın 'yurtdışında 4 bin Türk çocuğunun, gençlik daireleri aracılığıyla Hıristiyan ailelere verildiği' sözleriyle başlayan tartışma, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün'ün iddiasıyla yeni bir boyut kazandı. Üstün, Belçika'da ailelerinden alınan 3 Türk çocuğunun gay ailelere verildiğini ileri sürdü.

"BAŞKA KÜLTÜRDEKİ AİLELERE VERİLİYOR"

Ayhan Sefer Üstün, bunun bir insan hakkı ihlali olduğunu söyleyerek, çocukların basit idari kararlar alınarak, bambaşka kültürde olan ailelere verildiğini söyledi.

Üstün, ''Bunların sayısı şu anda minimum 5 bin fakat bunun 9 bin kadar olduğu söyleniyor'' dedi.

Belçika'da bir Türk ailenin 3 çocuğunun alınarak ''gay ailelere'' verildiğini, çocuklardan 2'sinin uzun mahkeme sürecinden sonra alındığını, biri için ise hala yargı sürecinin devam ettiğini sözlerine ekledi.

KOMİSYON İDDİALARI YERİNDE İNCELEYECEK

Komisyonda, Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk kökenli ailelerin gençlik dairelerinin, çocuk koruma tedbiri uygulamalarından kaynaklı sorunlarının araştırılması amacıyla söz konusu iddiaların yoğun olduğu ülkelere heyetler gönderilmesi ve yerinde inceleme yapılarak bir rapor tanzim edilmesi önerisi kabul edildi.

Üstün, farklı ülkelere, farklı heyetlerin gideceğini, bunun bir saha çalışması olduğunu belirterek, ''İlkini 17 Nisan 2013 gibi düşünüyoruz. Çünkü 17 Nisan 2013'te Neonazi cinayetlerinin ilk duruşması yapılacak Almanya'da. Biz daha önce almış olduğumuz karar gereğince hem o yargılamaları izlemek için Almanya'ya gideceğiz, gitmişken bu olayları da incelemek istiyoruz'' diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2013, 10:35

YORUM EKLE