Tavuk 'siyah yumurtladı'

Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Akıncı köyünde yaşayan Barbaros Canlı’nın yetiştirdiği tavuklardan birinin yumurtladığı siyah renkli yumurta görenleri şaşırttı.

 Tavuk 'siyah yumurtladı'

 İnternette araştırma yapan Barbaros Canlı, siyah yumurtanın Japonya’da ve yıllar önce bir kere Manisa’da ortaya çıktığını öğrendi. Siyah yumurtayı bugüne kadar hiç görmediğini ve duymadığını belirten Barbaros Canlı, şöyle konuştu: “Siyah yumurtayı ilk defa dün buldum, şaşırdım kaldım, hayatımda ilk defa siyah yumurta gördüm. Hemen internette araştırdım, Japonya’da görülmüş ve Manisa’da da bir kere rastlanmış. Japonya’da bir hikâyesi var. Siyah yumurtanın 7 yıl insanın ömrünü uzattığına dair inançları var ve insanlar akın akın o bölgeye gidiyor. Siyah yumurta insan ömrünü uzatıyor mu bilmiyorum. Şu an için bulabildiklerim bunlar. Tavuğum bu sabah 1 daha yumurtlamış ama onu görmemiştim yanlışlıkla ezdim.”

Bahçesinde birçok tavuk çeşidi olduğunu söyleyen Canlı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pekin ördekleri yeşilbaş ördekler, keklik, tavus kuşu, İran tavukları, halkalı sülün ve yeşil sülün, australop, light, susek dev brahma, denizli horozu gibi değişik türde kaliteli iyi cins ırkları burada yakalamaya çalışıyorum. Daha bir aylık bir çalışma, bu bahçeyi komple onlara ayıracağım.”
Barbaros Canlı, siyah yumurtanın yetkililer tarafından araştırılmasını istediğini belirtti. Siyah yumurtayı gören vatandaşlar durum karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2013, 13:25

YORUM EKLE
YORUMLAR
bmuhammet yılmaz
bmuhammet yılmaz - 6 yıl Önce

muhteşem bişey allah büyük olur

Mustafa BAKIR
Mustafa BAKIR - 6 yıl Önce

allah neler yaratıyor ya.maşallah.

7adil
7adil - 6 yıl Önce

bendede horozz yımırtası var