‘Tavuk cinayeti’nde 10 kişiye müebbet

Adana merkez Seyhan ilçesinde 26 Eylül 2013’te meydana gelen olayda aynı sokakta oturan Alkan ailesinin 2.5 yaşındaki çocuğu, Kara ile Örgen ailesinin evine taş attı.

‘Tavuk cinayeti’nde 10 kişiye müebbet

 Atılan taşlardan tavuklar ürkünce Sevcan Kara (37), Alkan ailesinin evine giderek, “Çocuk eve ve tavuklara taş atıyor. Rahatsız ediyor” diyerek uyardı. Zabit Alkan (23) da “O daha çocuk. Nerede isterse oynar” dedi.


4 kişi yaralandı

Ailelerin kadınları arasında çıkan tartışmanın büyümesi üzerine aileler, kendi akrabalarını da arayarak olay yerine çağırdı. Ardından da silahlı, bıçaklı, sopalı kavga çıktı. Kavgada Metin Batir (30), Kadir Örgen (22) ile Yüksel Yeter (22) hayatını kaybetti 4 kişi de yaralandı. Olayın ardından gözaltına alınan Orhan (40), Turan (42), Enis (23), Mehmet (32), Sevcan Kara, Zabit Alkan, Şeyhmus Pertavsız (26), Nuri Örgen (30) ve M.Ö., (15) tutuklandı. Kaçan İlhami Batir (43) hakkında da yakalama kararı çıkartıldı.

Bir ile üç kez

Soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, olayla ilgili iddianamesini hazırladı. 10 şüpheli hakkında, ‘kasten öldürme’, ‘öldürmeye teşebbüs’, ‘suça iştirak’ suçlarından 1 ile 3 kez ömür boyu hapis cezası istendi. Bazı sanıklar hakkında ayrıca yaralama suçlarından 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
Sanıkların yargılamasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2014, 10:19

YORUM EKLE