Serpil öğretmenin katili tekrar cezaevinde

İstanbul’un Ümraniye ilçesinde 1998 yılında anaokulu öğretmeni Serpil Yeşilyurt'u öldürmekten 7 yıl hapis yatan ve Türk Ceza Kanunu'ndaki (TCK) değişikliklerden yararlanarak tahliye olan şahıs, Sakarya’nın Hendek ilçesinde başka bir suçtan yakalanarak cezaevine konuldu.

Serpil öğretmenin katili tekrar cezaevinde
Ümraniye'de 1998 yılında anaokulu öğretmeni Serpil Yeşilyurt'u tecavüz edip öldürmekten 7 yıl hapis yatan ve Türk Ceza Kanunu'ndaki (TCK) değişikliklerden yararlanarak tahliye olan İsmail Çolak, başka bir suçtan yakalanarak cezaevine konuldu.
Anaokulu öğretmeni Yeşilyurt'u kaçırıp tecavüz ettikten sonra öldüren annesi Hanım Yeşilyurt'u da yaralayan Çolak, cezaevinden tahliye olduktan sonra işlediği suçlardan dolayı aranıyordu.
Çolak, Sakarya'nın Hendek Dereboğazı Mahallesi'ndeki bir evde gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen İsmail Çolak, tutuklanarak Ferizli Cezaevi'ne gönderildi.
İsmail Çolak'ın, TCK'daki değişiklikle yatmadığı hapis cezasını da çekeceği belirtildi


-Olay-

Öğretmen Serpil Yeşilyurt ve annesini kaçıran İsmail Ayvacıoğlu, Serdar Kaçmaz, İsmail Çolak ve Savaş Tüblek, tecavüz ettikleri öğretmeni öldürmüş, annesini ağır yaralamıştı. İdam cezasına çarptırılan sanıkların cezası, yaşlarının küçüklüğü nedeniyle 21 yıl ağır hapse çevirilmişti. 'Rahşan affı' olarak bilinen ve 'adam öldürme' suçunu da kapsayan aftan yararlanan hükümlüler, İnfaz Yasası uyarınca 2005 yılında tahliye olmuştu.

Muhabir: Ahmet Çileci / Mehmet Özcan
Yayıncı:
Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2012, 21:59

YORUM EKLE