Ordu o'na müteşekkir!

MUĞLA’nın Marmaris İlçesi Selimiye Köyü’nde yaşayan 80 yaşındaki Şükran Kestiş'ten şükran duyulacak hareket....Şükran Kestiş,toplam değerleri 700 bin lirayı bulan, üç arsasını, bir evini ve 2013 model otomobilini, düzenlenen törenle Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Güçlendirme Vakfı’na bağışladı. Kendisine ’Altın madalya ve şükran beratı’ verildi

Ordu o'na müteşekkir!

 Selimiye Köyü’ndeki Sardunya Restaurant’da düzenlenen törene, Şükran Kestiş, oğlu Erkul Kestiş, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Güçlendirme Vakfı İzmir Bölge Temsilcisi emekli Tuğgeneral Süleyman Baysal, Marmaris Jandarma Bölük Komutanı Yarbay Cafer Öz katıldı.

Şükran Kestiş İzmir’in Balçova İlçesi’ndeki 2, Selimiye Köyü’ndeki bir arsa ve evini, bir de 2013 model sıfır kilometredeki otomobili, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Güçlendirme Vakfı’na bağışladı. Şükran Kestiş’e Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Güçlendirme Vakfı İzmir Bölge

Temsilcisi emekli Tuğgeneral Süleyman Baysal tarafından ’Altın madalya ve şükran beratı’ verildi.

Törende konuşan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı İzmir Bölge Temsilcisi emekli Tuğgeneral Süleyman Baysal, "Toplam 700 bin lira civarında bir bağış yapmış durumda. Sizlere yaptığınız bu bağış karşılığında şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Burdur, Kars, Erciş ve daha birçok yerdeki liselerde rehberlik öğretmenliği yapan, Denizli Çivril’de ortaokulu bitiren ilk kadın olan, 8 yıldan bu yana da Marmaris’in Selimiye Köyü’nde oturan Şükran Kestiş, "Bağış yaparken tek evladım oğlumun da rızasını aldım.

Bu bağışı yapmaktan çok mutluyum. Bunu saklı filan yapmıyorum. Oğlum da kabul ettiği için birlikte yapıyoruz. Herkesin bu konuda duyarlı olmasını istiyorum. Bilhassa şu ortamda Silahlı Kuvvetlerimize arka çıkılmasını ve duyarlı olup bağışlar yapılmasını bekliyorum.

18 sene önce ölen eşim de askerdi. Kd. Topçu Albay rütbesinden emekli oldu. Eşimin maaşının yarısını alıyorum. Allah bereket versin hala onun ekmeğini yiyoruz. Eşim çok iyi bir insandı. İnşallah ruhu şad olur. Parası da çarçur olmadı bundan sonra da olmaz" diye konuştu.

58 yaşındaki Erkul Kestiş de annesinin yaptığıyla gurur duyduğunu belirterek, "Annem olumlu bir şey yaptı. Ben sürekli asker içinde büyüdüm ve yapılması gerektiğini yaptığına inanıyorum. Her zaman annemin yanındayım. Bu mal bana kalsa da ben de aynını yapardım" dedi.

Şükran Kestiş’in 80 yaşında olması nedeniyle bağışın hukuken geçerli olması için törende doktorda hazır bulundu. Bozburun Sağlık Ocağı Doktoru Devrim Kaplan ve Sağlık Memuru Akın Bayat Kestiş’in sağlıklı ve akli melekelerinin yerinde olduğuna dair rapor düzenledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2013, 17:32

YORUM EKLE